Mississipi, Keith Murriel’in ölümüyle ilgili olarak suçlanan üç eski polis memuru: ölmekte olan adama gülerken vücut kamerası tarafından çekildi

Samuag

New member
Üç eski polis memuru, tutuklanma sırasında ölen bir adama güldüklerini gösteren bir vücut kamerası tarafından kaydedilen görüntüler nedeniyle Mississippi büyük jürisi tarafından suçlandı. Görüntülerde, üç eski ajandan biri, tutuklanan kişi için ambulans çağırmanın uygun olup olmadığını soruyor.

Şimdi memurlardan ikisi cinayetle ve üçüncüsü Keith Murriel’in ölümüyle ilgili olarak adam öldürmekle suçlanıyor.

Gerçekler Yılbaşı Gecesine kadar uzanıyor: o sırada ikisi de siyah olan memurlar Avery Willis, Kenya McCarty ve beyaz olan James Land, izinsiz girdiği iddiasıyla bir otelin otoparkında siyah bir adamı durdurmuştu. Başlangıçta hareketsiz bırakılan adam, tümü ajanlardan birinin vücut kamerası tarafından çekilen 10 dakikadan fazla elektrik şokuyla sersemletildi. Murriel daha sonra polis aracının arkasına yatırılacaktı. Sonraki 43 dakikalık görüntülerde sağlık görevlilerinin gelişini görmüyoruz ya da ajanlar Murriel’in sağlık durumunu tespit edip etmediklerini görmüyoruz, bunun yerine üç kişinin tutuklama için kahkahaları filme alınıyor. “Umarım (o) uyuyordur. Çünkü uyursa, iyi bir yolculuk olacak, ”dedi Willis, Murriel’e atıfta bulunmak için ırkçı hakaretler kullanırken kulak misafiri oldu. “Ayaklarını havada görmek ilk başta eğlenceliydi, eğlenceliydi. Bir süre sonra can sıkıcı bir hal aldı.”

Görüntüler birden fazla klibe bölünmüş ve memurların Murriel’i kamera dışında görüp görmedikleri belli değil.

Willis’in vücut kamerası klibi bir saat sonra bitiyor. Sağlık görevlileri, vücut kamerası görüntüleri bittikten 12 dakika sonra geldi. Bir sağlık görevlisi devriye aracının arka kapısını açtığında Murriel’in nefes almadığını fark etti. Sağlık görevlileri, adamı öldüğü açıklanan yerel bir hastaneye nakletmeden önce kardiyopulmoner resüsitasyon gerçekleştirdi. Willis’in kamera görüntülerinde, birine Murriel’in kusmuktan boğularak öldüğünü söylediği duyulabilir.

Olayın ardından üç memur da idari izne ayrıldı. McCarty Şubat’ta, Willis ve Land ise Nisan’da kovuldu.