Meteorolojiden 33 kent için sarı ve turuncu kodlu ikaz (3 Şubat 2022 hava durumu)

Samuag

New member
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son değerlendirmelere bakılırsa, ülke genelinin modüllü hayli bulutlu ve yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

MGM’nin internet sitesinden 28 kent için sarı kodlu ikaz verilirken, 5 kent için turuncu kodlu ihtar yapıldı.

ÇANAKKALE, BALIKESİR VE TEKİRDAĞ İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI

Çanakkale’nin doğusu, Balıkesir’in kuzeyi, batısı ve yüksekleri ile Tekirdağ etraflarında ağır kar yağışı bekleniyor.

Sabah birinci saatlerden itibaren Çanakkale’nin doğusu ile Balıkesir’in Kaz Dağları başta olmak üzere kuzey ve batı ilçelerinin yükseklerinde ağır kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır denildi.

GÜNEYDOĞU’DA TOZ TAŞINIMI

Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor. Cuma günü sabah saatlerinde tesirini kaybetmesi beklenen toz taşınımı ile bir arada görüş arasında düşme, hava kalitesinde azalma, çamur halinde yağış üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalı.

AKDENİZ VE EGE İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakılırsa, Batı Akdeniz’de akşam saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu istikametlerden, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu taraflardan fırtınanın yarın gece saatlerinde tesirini kaybetmesi bekleniyor.

Ege Denizi’nde ise hala güney istikametlerden devam eden fırtınaya ek olarak rüzgarın Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu taraflardan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, açıklarında 9 kuvvetinde güçlü fırtına formunda eseceği kestirim ediliyor.

Fırtınanın, Kuzey Ege’de cuma günü sabah saatlerinde tesirini kaybedeceği öngörülüyor.

Güney Ege’de rüzgarın yarın akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeybatı taraflardan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, batısında 9 kuvvetinde güçlü fırtına biçiminde esmesi, fırtınanın cuma günü akşam saatlerinde tesirini kaybetmesi bekleniyor.

VİLAYET İL HAVA DURUMU

BURSA 11°C

EDİRNE 6°C

İSTANBUL 6°C

KOCAELİ 10°C

DENİZLİ 13°C

İZMİR 12°C

MUĞLA 8°C

ADANA 15°C

ANTALYA 14°C

HATAY 14°C

ANKARA 7°C

ESKİŞEHİR 4°C

KONYA 6°C

ARTVİN 13°C

SAMSUN 18°C

TRABZON 20°C

ERZURUM 5°C

DİYARBAKIR 13°C