Marmaris’te eski koca dehşeti: 3 kişiyi bıçakladı

Samuag

New member
Muğla’nın Marmaris ilçesinde Hasan U. (42), hakkında uzaklaştırma sonucu olmasına karşın çocuklarını görme mazeretiyle gittiği konutta eski eşi Fatma Ö. (33) ile ailesine dehşeti yaşattı.

Konutta çıkan tartışmada Hasan U. tarafınca bıçaklanan Fatma Ö., annesi Dursen K. (57) ile kardeşi Mustafa Ö. (35), yaralandı. hadiseden daha sonra kaçmaya çalışan kuşkulu polis tarafınca yakalandı.
Olay, dün saat 21.00 sıralarında Marmaris ilçe merkezine 11 kilometre aralıktaki İçmeler Mahallesi Köy İçi mevkisindeki bir konutun ikinci katında meydana geldi. Fatma Ö., problemli geçen evlilikten daha sonra bir süre evvel boşanarak, 3 çocuğuyla bir arada annesi ve ağabeyi ile bir arada yaşamaya başladı. Geçen temmuz, ağustos ve son olarak 14 Ocak tarihinde boşandığı eşini ve ailesini rahatsız ettiği nedeni öne sürülerek mahkeme sonucuyla hakkında uzaklaştırma sonucu çıkartılan Hasan U., çocuklarını görme mazeretiyle eski kayınvalidesi Dursen K.’nın meskenine gitti. Uzaklaştırma sonucu devam etmesine karşın konuta giden Hasan U. ile eski eşi, annesi ve kardeşi içinde tartışma çıktı.

ÇOCUKLARININ GÖZÜ ÖNÜNDE BIÇAKLADI

Tartışmanın kısa müddette büyümesi üzerine Hasan U., argümana göre çocuklarının gözü önünde masada bulunan bıçağı alarak evvel eski kayınvalidesi akabinde eski kayınbiraderi ve boşandığı eşine saldırdı. Fatma Ö., annesi Dursen K. ve kardeşi Mustafa Ö., aldıkları bıçak darbeleriyle yaralandı. Akabinde kaçmaya çalışan Hasan U., etraftakilerin haber vermesi üzerine kısa müddette olay yerine gelen polis tarafınca yakalandı.

Olay yerine gelen sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde yaralılar Dursen K., Fatma Ö. ve Mustafa Ö. ambulansla özel bir hastaneye gdolayıldü. Kalbine yakın bıçak darbesi alan Dursen K.’nın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, Fatma Ö. ile kardeşi Mustafa Ö.’nün hayati tehlikesinin bulunmadığı tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği’nde gözaltına alınan Hasan U.’nun verdiği tabirinde, “Çocuklarımı görmek için eski eşimim konutuna gittim. Eski eşim ve kayınvalidem ile tartışma çıktı. Cümleler epey ağır geldi ve sonlanarak masa üzerinde gördüğüm ekmek bıçağını alarak saldırdım” dediği öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

KONUTU KUNDAKLADI, UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİ

Hasan U.’nun geçen yıl 23 Temmuz’da boşanma basamağında olduğu eşi Fatma Ö.’ye ilişkin tek katlı konutu akaryakıt dökerek kundakladığı, polis tarafınca yakalandıktan daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafınca özgür bırakıldığı öğrenildi. Hasan U.’nun ayrıyeten ayrıldıktan daha sonra annesi Dursen K.’nın meskenine taşınan Fatma Ö.’yü daima rahatsız ettiği ve dövdüğü ortaya çıktı.

Fatma Ö.’nün bu niçinle mahkemeye başvurduğu ve Hasan U.’ya uzaklaştırma sonucu verildiği belirlendi. Hasan U.’nun uzaklaştırma sonucunı ihlal ettiği ve eski eşini tehdit etmeye devam ettiği bildirildi.

Fatma Ö., eski eşi hakkında 23 ve 25 Temmuz 2021 tarihinde mala ziyan verme, hakaret, taammüden yaralama kabahatinden şikayetçi oldu. 30 Aralık 2021 tarihinde hakaret ve tehdit cürmünden şikayetçi oldu. Son olarak 14 Ocak’ta tehdit ve hakaret kabahatinden yaptığı şikayetin akabinde Marmaris 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi tarafınca Hasan U.’ya uzaklaştırma sonucu verildi.

Daha evvelki kararlarda olduğu üzere Hasan U.’nun bir daha uzaklaştırma sonucunı ihlal ettiği belirlendi. Hasan U.’nun uzaklaştırma kararlarını üç kere ihlal ettiği polis tarafınca da tespit edilerek tutanak altına alındı.

Ayrıyeten Aile İçi ve Bayana Karşı Şiddet Ofis Amirliği tarafınca Hasan U.’ya elektronik kelepçe uygulanmasının talep edildiği ve mahkemeden onay beklendiği öğrenildi.