Lufthansa iştiraki isim ve tasarımını değiştirdi

Emel

Global Mod
Global Mod“Eurowings Discover” yalnızca iki yıldır ortalıkta – ancak şimdi havayolunun adı değiştiriliyor. Bunun arkasında ne var ve yolcuların bilmesi gerekenler.


Birçok kişi Eurowings havayoluna aşinadır. Havayolu, Lufthansa’nın bir yan kuruluşudur ve öncelikli olarak ucuz kısa mesafeli uçuşlar sunmaktadır. Ayrıca birkaç yıldır “Eurowings Discover” da var.


Bu durum bazı gezginlerin kafa karışıklığına neden oldu. Ama artık bu iş bitmiş olmalı. Çünkü “Eurowings Discover” artık yeni bir isme kavuşuyor ve artık “Discover Airlines” olarak adlandırılıyor.


“Eurowings Discover”, “Discover Airlines” oldu


Ve hepsi bu değil. Marka değişikliğinin tamamı aynı zamanda yeni bir logo ve Eurowings tasarımından farklı yeni renkler de içeriyor. Şirketin internet sitesinde de belirtildiği gibi, mavinin farklı tonları gökyüzünü ve suyu simgeliyor, “güneş ve kumsal sarı vurgularla yansıtılıyor.” Mavi aynı zamanda Lufthansa’ya olan yakınlığı da vurgulamayı amaçlıyor.


Büyük bir “keşfet” var. uçağın gövdesindeki yazı. Yeni tasarımdaki ilk uçak olan Airbus A320, ilk uçuşunu 5 Eylül’de gerçekleştirdi. Henüz yeniden boyanmayan uçaklar önümüzdeki aylarda yeniden tasarlanacak.


Mürettebat üniformaları ve kabin mobilyaları Aralık ayından itibaren yeni marka kimliğine uyarlanacak. Web sitesine göre, hala eski tasarıma sahip olan tek kullanımlık ürünler “sürdürülebilirlik nedeniyle önce tamamen kullanılmalı ve daha sonra yeni tasarımda yeniden düzenlenmelidir.”


Artık yolcular için bir şey değişecek mi?


Eski adıyla “Eurowings Discover” olan “Discover Airlines”, yalnızca 2021’den beri ortalıkta olmasına rağmen, havayolu kurulduğundan bu yana zaten dört milyon yolcu taşıdı. Filo şu anda 22 uçaktan oluşuyor ve 2024 yılında bu sayının 28’e çıkması bekleniyor. Şu ana kadar tatil uçuşları sadece Frankfurt am Main ve Münih’ten gerçekleşti.


Peki yeniden markalama yolcular için ne anlama geliyor? Havayolu, şu ana kadar “Eurowings Discover” kapsamında yapılan rezervasyonların geçerli kalacağını duyurdu. “Eurowings Discover uçak biletleri otomatik olarak Discover Airlines uçak bileti haline geliyor.” Uçuş rezervasyonları “discover-airlines.com” ve diğer kanallar (internet siteleri veya seyahat acenteleri) üzerinden yapılabilmektedir.