KYK bursları ne vakit yatacak, ödemeler toplu mu yatacak? (2022-23 KYK burs ödeme tarihleri)

Ethereum

New member
‘KYK bursları ne vakit yatacak?’ sorusunun cevabı, burs müracaat sonuçlarını öğrenen öğrenciler tarafınca sorgulanıyor. Her yıl olduğu üzere aylık olarak hesaplara yatan KYK bursları için ödeme tarihleri muhakkak oldu. Pekala, KYK bursları ne vakit yatacak, ödemeler toplu mu yatacak?

KYK BURSLARI NE VAKİT YATACAK?

İlk sefer burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı prestijiyle olağan tahsil mühletince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son sayısına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri içinde ödeme yapılmaktadır.

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ayrıyeten öğrencilerimiz bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.


KYK ÜÇ AYLIK TOPLU ÖDEMELER NE VAKİT YATACAK?

KYK tarafınca ekim, kasım ve aralık ayları için 3 aylık toplu burs ödemelerinin ne vakit hesaplara yatacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz yıllar baz alındığında Aralık ayı içerisinde hesaplara yatan toplu ödemelerin bu yıl da Aralık yahut Ocak ayında hesaplara yatması bekleniyor.

2023 KYK BURS FİYATI NE KADAR OLDU?

2023 burs sayısı lisans öğrencilerinde 850 liradan 1250 liraya, yüksek lisans için 2500 liraya ve doktora öğrencileri için 2550 liradan 3750 liraya çıkarıldı.