Kolombiya’da ormanda 40 gün kaldıktan sonra dört çocuk sağ olarak bulundu. Uçak kazasından sağ kurtulmuşlardı

Samuag

New member
1 Mayıs’ta Kolombiya’nın güneyindeki Guaviare ormanında meydana gelen uçak kazasından sağ kurtulan dört çocuk sağ olarak bulundu. Ordu ulusal hükümete “Hepsini canlı bulduk” dedi. Huitoto yerli topluluğundan dört kardeş – Lesly Mucutuy 13 yaşında, Soleiny Mucutuy dokuz, Tien Noriel Ronoque Mucutuy dört ve Cristin Neriman Ranoque Mucutuy bir yaşında – annesiyle birlikte seyahat ettikleri Cessna 206 kazasından sonra ormanda 40 gün dolaştı, Magdalena Mucutuy Valenciapilot Hernando Murcia Morales ve yerli lider Yarupari Herman Mendoza Hernandez. Üç yetişkin de öldü ve cesetleri ordu tarafından 16 Mayıs’ta kaza mahallinde bulundu.

Aramalara 100’den fazla silahlı kuvvet askeri ve bölgeyi bilen düzinelerce yerli kaşif katıldı. Ormanda kurtarıcılar yavaş yavaş çocukların geçişine dair ipuçları keşfettiler: yapraklardan yapılmış bir kulübenin izleri, yeni ayak izleri ve makas, bir çift tenis ayakkabısı, havlu ve bebek bezi gibi bazı nesneler. Umutları yeşerten işaretler öyle ki dört küçük kardeşin yaşam mücadelesine yardımcı olmak için bölgeye su ve yiyecek içeren 100’den fazla set fırlatıldı. Ve sonunda onları Caqueta ve Guaviare departmanları arasında, uçağın düştüğü yerden pek de uzak olmayan uzak bir noktada buldular. Açıkça yetersiz beslenmiş ve zayıf olsalar da iyiler.

Kolombiya cumhurbaşkanı Twitter profilinde “Bütün ülke için bir sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanında kaybolan dört çocuk yaşıyor” dedi. Gustavo Petro ilk etapta bir “mucize”den bahseden çeşitli medya organları tarafından verilen haberi doğruluyor.

¡Bütün ülke için bir neşe! Kolombiya’daki Selva’da 40 gün geride kalan 4 Nisan’da bir vidayla birlikte. pic.twitter.com/cvADdLbCpm

— Gustavo Petro (@petrogustavo) 9 Haziran 2023
Çocukların dedesi hararetle, “Evet, çocuklar bulundu, ama onları almak için acilen bir uçağa ya da helikoptere ihtiyacım var,” dedi. Fidencio Valensiya.

Devlet başkanı daha sonra dört küçük erkek kardeşin “zayıf olduklarını ve doktorların değerlendirmelerini beklemek gerektiğini” itiraf etti. “Ormanda geçirilen günlere” kıyasla “farklı bir diyete geçme ihtiyacı komplikasyonlara yol açabilir” ” ve ayrıca “hangi zihinsel durumda olduklarını” anlamak gerekir.

Çocuklar, Bogota’ya transfer edilmeden önce bulundukları yerden helikopterle San Jose Guaviare’deki en yakın birleşik komuta noktasına götürüldüler.

Savunma Bakanı, “Umut Harekatı’ndan Mucize Harekatı’na. Askeri güçlere ve umudunu kaybetmeyen ve mucizeyi mümkün kılmak için gece gündüz çalışan herkese çok tebrikler” dedi. İvan Velasquez.konular