Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşındaki Mert’in yüzüne 60 dikiş atıldı

Samuag

New member
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde yaşanan hadisede oyun oynamak için sokağa çıkan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi Mert Dilek, sokaktaki başıboş köpeklerin saldırısına uğradı.

Yere düşen Mert’in üzerine çıkan köpeklerden biri, yüzünü ısırmaya başladı. Komşularının sayesinde köpek uzaklaştırılırken, çocuk kanlar içerisinde yere yığıldı.

Olayı duyarak geldiği yerde çocuğunu kanlar içerisinde yerde nazarann anne Meral Dilek (41), hudut krizi geçirerek bayıldı.

YÜZÜNE 60 DİKİŞ ATILDI

Manisa Kent Hastanesi’ne kaldırılarak burada kuduz aşısı yapılan Mert, ondan sonrasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne sevk edildi.

Dişi kırılan Mert’in derin kesikler bulunan yüzüne de 60 dikiş atıldı. Yaşadığı olaydan epeyce etkilendiğini lisana getiren Mert Dilek, “Üzerime atladı. Bir anda yüzüme gerçek saldırmaya başladı. Artık köpekleri görmek istemiyorum, psikolojim bozuldu. Geceleri korkuyorum” dedi.

“YA ÇOCUĞUM ÖLSEYDİ?”

Çocuğunun yaşadığı olayla ilgili konuşan annesi Meral Dilek, şunları söylemiş oldu:

“Köpekler çocuğuma saldırmış. Dışarıya oynamaya çıkalı 20 dakika olmuştu. Mert’e köpeklerin saldırdığını söylemiş olduler, çabucak kendimi dışarıya attım. Çocuğumun o halini gördüm, kanlar içerisindeydi. Mert’i o biçimde görür görmez bayıldım. Komşular müdahale etmiş. Benim çocuğumu gelip kim koruyacak? Ben köpek sesi duyar duymaz saçlarımı yoluyorum. Çocuğumu mahvettiler. Mahallede epeyce sayıda başıboş köpek var. Hepsini toplasınlar. Geçen bir daha mahalleden bir kız çocuğuna saldırmışlar. Mahallede herkes bu olaylardan daha sonra artık sopayla geziyor. Ya benim çocuğum ölseydi. Ben bu olaydan daha sonra hudut hastası oldum”