Kılıçdaroğlu: Seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa yapacağım

Samuag

New member
CHP Merkez İdare Heyeti (MYK), iktisattaki gelişmeleri pahalandırmak üzere olağanüstü toplandı.

Toplantının akabinde kameraların karşısına geçen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir sefer daha erken seçim daveti yaptı.

CHP önderi Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seçime zorlamak için elinden geleni yapacağını söylemiş oldu.

Kılıçdaroğlu’nun toplantı daha sonrası yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar şu biçimde:

”BÖYLE BİR TABLOYU TÜRKİYE HİÇ YAŞAMADI”

”Güvensizliğin kaynağı şahsım hükümeti, sarayda oturan zat. bu biçimde bir tabloyu Türkiye hiç yaşamadı. Devlette liyakatı yok ettiler. Devleti çürüttüler devlet aklı denen kavram bitti. Şahsım hükümetinin tek aklı var. 2018 Ağustos’undan beri uyarıyorum ülkesini seven bir kişi olarak daha kriz kapıdayken sorumluluk hissederek neler yapması gerektiğini de söylüyorum. Ancak uyulmadı daha sonra kriz çıktı.

”EKONOMİK VE TOPLUMSAL KONSEY’İ TOPLA DEDİM, TOPLAMADI”

Yapmayın dedim bir daha unsur husus deklare ettim. Buhran olursa fatura millete çıkacak dedim. bir daha dinlemediler. Geldiğimiz nokta kritik nokta yoksul fukaranın çocukları açlığa mahkum edildi. Devleti bir kişi teslim almış durumda. Sorumlu Erdoğan’dır. Piyasalarda, iktisatta, mutfaklarda yangın var. Ekonomik ve Toplumsal Konsey’i topla dinle bakalım bunlar ne düşünüyorlar dedim. Çağırıp konuşmadı.

”VATANDAŞ CEBİNDEKİ PARAYA BAKIYOR”

Neymiş efendim dış mihraklarmış, ekonomik modellermiş. Dışarıdan kimliği meçhul 13 milyar dolar para geldi. Kimin parasıydı bu? Vatandaş cebindeki paraya bakıyor, elektrik faturasına bakıyor.

”TÜRK LİRASI’NIN BEDELİNİ KORUYAMAYANLAR VE BUNLARI DESTEKLEYENLER GAYRİ MİLLİDİR”

Türk Lirası’nın pahasını koruyamayan bireye milliyetçi denilemez. Bunlar gayri ulusaldır destekleyenler de gayri ulusaldır.

”YAPTIĞI TAM BİR DELİLİKTİR”

Yaptığı tam bir meczupluktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün birikimlerini değersizleştireceksin. Satmaktan bıkmadın mı sen? Her şeyi sattı. Bu ülkenin bir onuru parası var. Onu bile sattı, peşkeş çekti. Türkiye’yi krizden çıkaracak en ehil takımlar CHP çatısı altındadır.

”YANGIN var ise SANDIĞI GETİRECEKSİN”

Temel öge yanlış siyaset. Sorunu demokratik yollarla aşacağız. Milletten niçin korkuyorsun? Sandıktan niçin korkuyorsun? Yönetemiyorsun. Sandığı getir kardeşim. Yangın var ise sandığı getireceksin. Korkuyorsun, kaçıyorsun. Seni seçime zorlamak için elimden ne geliyorsa işsizler için ne gerekiyorsa hepsi için yapacağım. Erken seçim talebi milletin talebidir.”