Kılıçdaroğlu: İstanbul’a ihanet edilmesine müsaade vermeyeceğiz

Samuag

New member
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyleki:

“Başkanımız İstanbul’u korumak istiyor, Kanal İstanbul’un yapılmasını istemiyor. Ben de ‘Sayın Lider hiç meraklanma projeyi kimse alamayacak’ dedim. ‘Alan olursa ağır bedeller ödeyecektir’ dedim. Büyükelçilere de yazı yazdım. Sizin ülkelerinizden biri projeye girerse o da ağır bedeller ödeyecektir dedim.

Diyorlar ki bizi niçin yabancılara şikayet ediyorsun… Anlamıyorlar. Ülkenin çıkarlarını korumak ne vakitten beri yabancılara ihbar oldu. Bunu söyleyenler bizim milliyetçiliğimizi sorgulayamazlar. Kimse merak etmesin İstanbul’a ihanet edilmesine asla müsaade vermeyeceğiz. Buradan bir daha söylüyorum, ihaleye kim girerse ağır bedeller ödeyecektir.

“İCRA BELGELERİ 23 MİLYONU AŞTI”

İktidarın en kıymetli sorunu ne? Bu soru kıymetli bir sorun. Halkın bu iktidara güvenmemesi. Erdoğan’a bakarsan 83 milyon kendisini kucaklıyor. Halk güvense herkes Türk Lirası mevduat açar. Vatandaşın sıkıntılarını dinlemeleri lazım. Lakin vatandaşın acılarını dinlemeye tahammül edemezler. İcra dairelerindeki belge sayısı 23 milyonu aştı.

KARA KIŞ FONU DAVETİ

Artırım fırtınası gelecek demiştim. Asıl kışı goreceğiz demiştim. Kara kış fonu oluşturun demiştim. Art geriye artırımlar yağmaya başladı. Gübre meblağlarına son 6 ayda 31 kere art geriye artırım yapılıyor. Kömüre yüzde 72, oduna yüzde 32 artırım geldi.

TABAN FİYAT REAKSİYONU

10 milyon civarında minimum fiyatlı var. Çalışanların yarıdan fazlası minimum fiyatlı. Bunlar açlık sonunun altında maaş alıyor. Minimum fiyat evvelce 385 dolardı. Artık 291 dolara düştü. 94 dolar minimum ücretlinin kaybı var. Derhal taban fiyat tespit komitesini toplayın sayısı yükseltsin dedik. Bu yapılmadı.

Onların bakış açısı vatandaş ekmek bulamadıysa pasta yiyebilir. Saray porsiyonları küçültün diyor. Kendi porsiyonları büyük. Yandaş gazeteler alışverişe tok karınla çıkın diyor. Küçük market otomobilleri kullanın diyorlar. Bu millet tasarrufu siyasi yapacak, ampulü söndürecek.”