Katiline ‘Ölmeden son bir kez öpeyim’ diye yalvarmış

Samuag

New member
Denizli’de öldürülen Şebnem Tatlı’nın katiline “Ölmeden son bir kere öpeyim” dediği ortaya çıktı.

25 yaşındaki Şebnem Tatlı, erkek arkadaşı Furkan Zıbıncı tarafınca bıçakla öldürülmüştü.

Olayın akabinde kaçan Furkan Zıbıncı, polis gruplarınca yakalanıp, gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Zıbıncı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasının akabinde Furkan Zıbıncı hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, otopsi kararı Tatlı’nın bedeninde öldürücü boyutta olmayan 11 kesici alet yarası olduğu, mevtin boğazdan alınan bıçak darbesi kararı meydana geldiği açıklandı.

İddianamede, öldürülen Tatlı’nın incelemek üzere kriminale gönderilen cep telefonun şifresinin mevcut bilişim programları ve aygıtları ile kırılamadığından ortasındaki datalara ulaşılamadığı açıklandı.

CİNAYETİ CEP TELEFONUNA NOT ALMIŞ

Alınan kan meselae göre 0.10 promil alkollü olduğu fakat uyuşturucuya rastlanılmadığı belirlenen Furkan Zıbıncı’nın el koyulan cep telefonunda inceleme yapıldı.

Notlar kısmında, “Sevdiklerim haklarını helal etsinler. Asla berbat niyetli bir şey yapmadım. Annem ve kardeşim bensiz başarırsınız. Sevdiğim kız Şebnem şu anda yanımda uyumakta ve onunla birlikte yolun sonu. Bu tahminen bayan cinayeti olarak geçecek ancak kimi şeyler dışarıdan gözüktüğü üzere durmuyor. Bilmediğiniz onca şey var lakin bunu asla öğrenemeyeceksiniz. Artık yokuz. Hakkınızı helal edin. Ben esasen bu hayatta bir boşluktum. vakit içinde siz de alışırsınız. Bu kıssanın sonuna yetişebilirsen beni bu duruma sokan İsmail. Haydi eyvallah” yazılı olduğu da iddianamede yer aldı.

İddianamede, Furkan Zıbıncı’nın polis ve savcılıktaki tabirine de yer verildi. bir arada gittikleri apartta alkol aldıkları Şebnem Sevecen evlenip gebe kalmak istediğini lakin kendisinin bunu reddetmesi niçiniyle ortalarında tartışma çıktığını belirten Zıbıncı’nın tabirinde “Şebnem, bıçakla bana saldırdı. Şebnem’i kolundan tuttum. Arbedede yere düştük. çabucak sonrasındasını hatırlamıyorum. Olay yerinden kaçtım” dediği kaydedildi.

CİNAYETİ BABASINA İTİRAF ETMİŞ

İddianameye bakılırsa ayrıyeten İsmail Zıbıncı, oğlunun kendisini arayıp cinayeti dediğini belirtti.

Velayeti annesinde olduğu için birtakım kimi görüştükleri oğlu Furkan’ın olay tarihinde saat 06.30’da kendisini aradığını belirten Zıbıncı da tabirinde “‘Baba başım kederde. Çabuk gel. Konuşmamız lazım, kız arkadaşımı öldürdüm’ dedi. Yanına gittiğimde ise ‘Kız arkadaşını öldürdüm, şu an apartta. Beni buralardan götür, kurtar’ diyerek yardım istedi. Aparta baktığımızda kanlar ortasında bir bayan görüp 112’yi aradık” dedi.

Soruşturma kapsamında tabir veren Berkan Zıbıncı da ağabeyi Furkan’ın, Şebnem Tatlı ile birkaç defa ayrılıp barıştıklarını, ayrıldıkları periyotta ağabeyinin psikolojisinin bozulduğunu söylemiş oldu.

“YARDIM EDİN, ÇIĞLIĞINI DUYDUM”

Tabiri alınanlardan Mustafa isimli kişinin de Furkan’ın, aldatılma endişesiyle vakit zaman Şebnem’in konutunun ışıklarını denetim ettiğini, olay tarihinde kendisini arayıp, kız arkadaşını öldürdüğünü ve kaçması gerektiğini dediğini, yüz yüze geldiklerinde ise evvel boğduğunu akabinde da bıçakladığını dediğine iddianamede yer verildi.

“ÖLMEDEN SON BİR SEFER ÖPEYİM”

Olay günü apartta olan yabancı asıllı Viktoriy isimli kişinin de Zıbıncı ile Tatlı’nın kaldığı odadan saat 03.00 sıralarında bağrışma seslerinin geldiğini belirtti.

Şahidin “Furkan, ‘Özür dilerim tekrar yapmayacağım’ diyordu. Saat 06.00 sıralarında ise evvel bayan çığlık sesi geldi akabinde da ‘Furkan, yapma sen bu biçimde biri değilsin. Yardım edin’ çığlığını duydum. Şebnem, ‘Ölmeden son bir sefer daha öpeyim’ dedikten daha sonra sesler kesildi ve saat 06.10 sıralarında polisler olay yerine geldi ve tekraren kapıyı çalmalarına karşın açan olmayınca gittiler” dediği iddianamede açıklandı.

Tabirine başvurulan Dilan isimli kişinin ise Furkan’ın babasıyla olan sıkıntıları niçiniyle kendisine kesici aletlerle ziyan verdiğini, Şebnem’i kaybetme korkusu olduğunu, kız arkadaşının ayrılmak istediğini fakat Furkan’ın ziyan vermesinden korkup ayrılamadığını söylemiş olduği de iddianameye girdi.

CEP TELEFONUNDAKİ BİLGİLERİ SİLMİŞ

Toplanan kanıtlar ve alınan tabirler doğrultusunda savcı, sanığın önce beri psikopatik davranışlarda bulunduğunu, bileklerini kestiğini, bunları da Şebnem’e attığı fotoğraflarla gösterdiği, kız arkadaşını kıskançlık niçiniyle öldürme planı kurduğunu ve cep telefonunun notlar kısmında Şebnem’i uyurken öldüreceğine dair not bulunduğunu kaydetti.

İddianamede sanığın, Şebnem’i aparta götürdüğü, uyuduğu sırada canavarca hisle eziyet çektirerek tekraren bedeninin çeşitli yerlerinden bıçakladığı, bu sırada uyanan Şebnem’in ‘Furkan yapma. Sen bu biçimde bir insan değilsin’ dedikten daha sonra ‘Ölmeden son bir sefer öpeyim’ diye yalvarmasına karşın sanığın aksiyonlarına devam ettiğinin altı çizildi.

Şebnem’i öldürdükten daha sonra sanığın tasarladığı plan çerçevesinde olay yerinden kaçıp cep telefonundaki ayrıntıları sildiğine de iddianamede dikkat çekildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

Savcı, sanık Furkan Zıbıncı’nın ‘beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi tasarlayarak canavarca hisle yahut eziyet çektirerek taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpusla cezalandırılmasını istedi.