Kandıra’da, bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçi bekleniyor

Professional

New member
Çok sayıda mavi bayraklı plaj ile maviyle yeşilin iç içe geçtiği koyları barındıran Kandıra, tabiata yakın, kalabalıklardan uzak tatil arayışında olan İstanbullular tarafınca ağır ilgi görüyor.

Bilhassa Kerpe, Kefken ve Cebeci üzere butik otel ve apart biçimi konaklama tesislerinin yoğunlukta olduğu destinasyonlarda rezervasyonlar, Kurban Bayramı tatili niçiniyle günler evvelden doldu.

Kandıra Turizm Derneği Lideri Murat Güneş, AA muhabirine, olağanlaşma sürecinin başladığı 1 Temmuz’dan itibaren ağır rezervasyon devri geçirdiklerini söylemiş oldu.


Hafta içlerinin de geçen yıla göre daha ağır olduğunu lisana getiren Güneş, “Kurban Bayramı tatil müddeti açıklanmadan günler evvel 4-5 günlük rezervasyonlar doldu. Şu an rezervasyon oranı, yüzde 100’e yakın. Birinci kez bu sene bu biçimde bir durumla karşılaştık. Neredeyse bir ay önce yüzde 100’e yakın doluluk yakalandı.” diye konuştu.

Güneş, geçen yıla bakılırsa daha ağır bir dönem beklediklerini tabir ederek, “Geçen yıl Kurban Bayramı’nda 750 bin ziyaretçi geleceğini düşünüyorduk fakat 900 bin ziyaretçi ağırladık. Bu yıl ziyaretçi sayısının 1 milyon olacağını düşünüyoruz.” dedi.


: İlginizi Çekebilir

  • ABD’de akılalmaz olay… Dehşeti yaşadılar!
  • DSÖ’den Türkiye açıklaması… İnançlı bayram için husus unsur formül verdiler
  • Dünyanın gözü kulağı bu ziyarette… 2 müjde 5 senaryo
“HER BÜTÇEYE UYGUN TATİL İMKANI”

Kandıra’da her bütçeye nazaran konaklama imkanının bulunduğuna işaret eden Güneş, şöyleki devam etti:

“Tatilciler 40 liraya çadırda da kalabiliyor. Bunun haricinde karavan kamp yerleri var. Apart otel ve pansiyonlarda günlük fiyatlar 250 ila 500 lira ortası. hem de kişi başı 150 liradan başlayıp 400 liraya kadar çıkan oda-kahvaltılı butik oteller var. Güney alternatiflerini düşündüğümüzde Kandıra yüzde 50 daha ucuz.”

Konaklama tesislerinin bilhassa Cebeci, Kerpe ve Kefken’de ağırlaştığını anlatan Güneş, çadır kampı için Sarısu, Seyrek ve Bağırganlı bölgesinin tercih edilebileceğini kaydetti.
Güneş, ilçede mavi bayraklı 6 plaj bulunduğuna dikkati çekerek, bu plajlarda fiyatsız otopark, duş ve soyunma kabini bulunduğunu, bunların yanı sıra uygun fiyatlı şezlong ve şemsiye hizmeti verildiğini söylemiş oldu.


“REZERVASYON İÇİN ARAYANLARIN BİRİNCİ SORUSU, ‘MÜSİLAJ VAR MI?’ OLUYOR”

Marmara Denizi’nde görülen müsilajın, Kandıra’ya talebin artmasında tesirli olduğunu vurgulayan Güneş, “Bizde fazlaca şükür müsilaj hiç yok. Marmara’da görülen müsilaj, bize talebi önemli ölçüde artırdı. Rezervasyon için arayanların birinci sordukları soru, ‘Sizde müsilaj var mı?’ oluyor.” sözlerini kullandı.

Güneş, ziyaretçilerin yüzde 70’inin İstanbul’dan geldiğini, bunun yanı sıra Ankara, Eskişehir ve Bursa’dan ağır tatilci ağırladıklarını aktararak, tatilini Kandıra’da geçirmek isteyenlere mağduriyet yaşamamaları için gelmedilk evvel kesinlikle rezervasyon yaptırmalarını tavsiye etti.
 
Üst