Kadıköy metrosundaki bıçaklı saldırganın tabiri ortaya çıktı

Samuag

New member
İstanbul’da Kadıköy-Tavşantepe metrosunda dün akşam saatlerinde Senanur Damgacı’ya elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan Emrah Yılmaz’ın (32) emniyette verdiği söz ortaya çıktı.

Emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilen Yılmaz’ın adliyedeki süreçleri ise devam ediyor.

BIÇAĞI BİLETMEK İÇİN YANINA ALMIŞ

Kuşkulu Emrah Yılmaz’ın emniyetteki sözünde olay günü konutunda bulunan ekmek bıçağını biletmek için poşetin içine koyarak yanına aldığını söylemiş oldu.

Poşetin yırtılması kararı bıçağı gazete kağıdına koyarak pantolonunun art cebine koyduğunu söz eden Yılmaz, metroda karşısında oturan bayanın maskesini takmadığını gördüğünü, maske takması tarafında uyardığını ve hanımın kendisine kızgın bir biçimde karşılık verdiğini tez etti.

“BANA DÖNER TEKME ATTI”

Astım hastası bulunmasına karşın kendisinin maske taktığını bayana dediğini belirten kuşkulu Yılmaz, olayla ilgisi olmayan ve ismini bilmediği öteki bir bayanın ve annesinin kendisine bağırdığını ve hakaret ettiğini öne sürdü.

Tartışmanın büyüdüğünü, metrodaki öbür insanların kendilerini ayırdığını söz eden Yılmaz’ın “Bu sırada genç bayan bana döner tekme attı, tekme karnıma geldi. Ortaya girenler beni tutmuş olduğu için ben karşılık veremedim” dediği öğrenildi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

hanımın ve annesinin kendisine saldırdığını ve hakaret ettiğini söyleyen Yılmaz, kendisini korumak, darp ve linç edilmekten kurtulmak için bıçak çıkardığını, kapıya yönelerek ortamdan kaçmaya çalıştığını tez etti.

Kimseyi tehdit etmediğini tez eden Yılmaz, “50-60 kişi üzerime geldiği için kendimi kurtarmak için bıçak gösterdim” dedi.

Suçlamayı kabul etmediğini, kimseye hakaret etmediğini, kimseyi tehdit ve darp etmediğini argüman eden Yılmaz, kendisine darp ve hakaret edildiğini söyleyerek Senanur Damgacı ve Nilgün Damgacı’dan şikayetçi olduğunu söylemiş oldu.