İBB burs sonuçları 2022: İBB burs müracaat neticeleri nasıl sorgulanır? Sonuç ekranı erişime açıldı

Ethereum

New member
İBB burs müracaat sonuçları için heyecanlı bekleyiş bitmiş oldu ve sonuçlar belirtildi. Geçtiğimiz yıl İBB burs müracaatları 22 Ekim’de sona ermiş ve sonuçlar 23 Kasım’da açıklanmıştı. Bu yıl tamamlanan müracaatların akabinde sonuçlar sorgulanmaya başladı.

İBB BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

Geçtiğimiz yıl kasım ayında açıklanan İBB burs müracaat sonuçları bu yıl Aralık ayında belirtildi.

İBB burs müracaat sonuçları görüntülemek isteyen öğrenciler, sonuçlara https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/Sonuc adresinden ulaşabilecek.

İBB BURS ÖDEMELERİ NE VAKİT YAPILACAK?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, burs ödemeleri öğrenci hesaplarına toplamda üç kesim halinde yatırılacak.

Toplam 4.500 TL olarak belirlenen bursun ödeme tarihleri, burs sonuçları belirtildiktan daha sonra netlik kazanacak.

Geçtiğimiz yıl burs ödemelerinin birinci taksiti Aralık ayında öğrenci hesaplarına yatırılmıştı. Bu yılda ödemelerin Ocak ayında başlayacağı iddia ediliyor.İBB BURS MÜRACAAT SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Başvuruları kabul edilen öğrenciler, İBB Toplumsal Hizmetler Müdürlüğü tarafınca SMS ile bilgilendirilecektir.

İBB bursu için müracaatta bulunan üniversite öğrencileri, T.C. kimlik numaraları ve doğum günü tarihleri ile sorgulama süreçlerini online olarak gerçekleştirebilecekler.

İBB BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BURS ALAMAYACAK ÖĞRENCİLER


Ön lisans ve lisans eğitimi açıktan sürdüren öğrenciler, yurtharicinde eğitim alanlar, fiyatlı değişim programında bulunanlar, 25 yaşından büyükler, tahsil görürken yüz kızartıcı bir hareketten dolayı disiplin cezası alanlar, karar giyenler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri burslardan yararlanamaz.