İş dünyasının başkanları, Dünya E-ticaret Konferansı’nda tecrübelerini paylaşacak

Ethereum

New member
Konuşmacıların içinde İstifade Ettiren Fikirler Platformu Kurucusu Tuğer Akkaya’nın da bulunduğu e-ticaret konferansına geri sayım başladı. E-ticaret Meclis Lideri Ozan Acar, Türkiye Yazılım Meclis Lideri Ertan Barut, Türk Havayolları Türkiye Kargo Satışları Lider Yardımcısı Ahmet Kaya, Türkiye Ticaret Bakanlığı E-İhracat, Dijital Pazarlama ve Yeni Jenerasyon Teknolojiler Kısım Lideri Hasan Önal üzere isimleri yer alacağı aktiflikte, teşebbüsçü adaylarına eğitim serileriyle dayanak olan Tuğer Akkaya, e-ihracat ve e-ticaret alanındaki bilgi ve tecrübelerini aktaracak.

E-ticaret sektörü süratle büyürken, bu alanda faaliyet gösteren ve aday olan birçok kişi potansiyel müşterilerle iletişim kurmak, işbirlikleri yaparak yeni pazarlara açılmak için etkinliklerde bir ortaya geliyor. Son olarak ülkemizin e-ihracat ekosistemindeki memleketler arası eğitim, aktiflik ve danışmanlık tertibi WORLDDEF tarafınca 28-30 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Dünya E-ticaret Konferansı, iş dünyasının önemli oyuncularını İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde buluşturuyor. Moderatörlüğünü Okan Bayülgen’in üstlendiği konferansta sahneye çıkacak 200’den çok konuşmacı, 34 ülkeden 10 bini aşkın iştirakçiyle e-ihracat ve e-ticaret hakkındaki bilgi ve tecrübelerini paylaşacak.

“Dijital odaklı strateji oluşturmak için eşsiz bir tecrübe alanı oluşturuyor”

Katılımcıların sektöre dair merak ettikleri tüm sorulara bütünsel bir çerçeveyle karşılık vermeyi amaçlayan Tuğer Akkaya, bahse dair şu ayrıntıları paylaştı: “E-ticaret, iş dünyasının başkanları için süratle yaygınlaşan bir faaliyet alanını tabir ederken, girişimcilere de kendi işinin işvereni olma fırsatını veriyor. Ancak e-ticaret üzere büyük bir havuzda ayakta kalabilmek gittikçe zorlaşırken, iş hayatına online satış yaparak atılmak isteyen genç girişimciler daha çekingen davranıyor. Benim de konuşmacı olarak katılacağım Dünya E-Ticaret Konferansı üzere etkinlikler ise sırf yöneticiler değil, e-ticarete başlayacak girişimciler için de birçok sorunun yanıtını bulmak ve dijital odaklı strateji oluşturmak için eşsiz bir tecrübe alanı oluşturuyor.”

E-ticarette globalleşme odaklı vizyon kazanıyorlar

E-ticaret ve e-ihracat alanında kılavuz niteliğinde birçok içerik ve eğitim serisi hazırlayarak girişimcilerin bu alandaki tüm kaslarını geliştirmelerini sağladığı belirten İstifade Ettiren Fikirler Platformu Kurucusu Tuğer Akkaya, girişimcilerin ürün yahut hizmetlerini online platformlarda tanıtmaları ve satmaları için de dünya çapındaki e-ticaret sitelerine dair bilgileri birçok kanaldan yanıtladığını söyleyerek, “E-ticaret alanındaki 15 yıla dayanan bilgi ve tecrübemi Dünya E-Ticaret Konferansı aracılığıyla iştirakçilerle paylaşabileceğim için memnunluk duyuyorum. Dijitalleşmenin tesiriyle hem tüketiciler tıpkı vakitte çalışanlar için süratle büyüyen bir sektör olan e-ticaret hakkında küresel bir vizyon kazanmak, içgörüler elde ederek yeni amaçlar belirlemek isteyen herkesi etkinliğe davet ediyoruz” tabirlerini kullandı.