Hırvatistan tatilinize hazır mısınız?

Emel

Global Mod
Global ModDobar dan! Almanlar için en popüler tatil yerlerinden biri hakkında gerçekte ne biliyorsunuz? Bu zorlu sorularla Hırvatistan hakkındaki bilginizi test edin.


“Sınav” terimi nereden geliyor?


“Quiz” kelimesi İngilizce'den gelir. Kelimenin tam kökeni hakkında farklı teoriler vardır. Oldukça olası olmayan bir teori İrlandalı tiyatro yönetmeni Richard Daly'ye dayanır. İngilizce'ye yeni bir kelime ekleyebileceğine dair bahse girdiği ve “quiz” kelimesini icat ettiği söylenir.


Başka bir teoriye göre terim Latince “Quis es?” (İngilizce: “Kimsin sen?”) sorusundan gelmektedir. En yaygın teori ise “quiz” kelimesinin İngilizce “question” kelimesinin kısaltması olduğudur.


Sınavlarımızda sizi ve bilginizi zorluyoruz. Cevaplanması gereken en az on zor soru var. t-online'daki sınavlar herkes içindir: Genel bilginizi test etmek ister misiniz? O zaman haftalık genel bilgi sınavımıza bir göz atın. Her cuma 20 yeni soru sizi bekliyor.


Bilim insanları tarafından meydan okunmak ister misiniz? O zaman uzman testinde becerilerinizi kanıtlayın. Ya da spor veya siyaset gibi tamamen farklı konularla mı ilgileniyorsunuz? Sizin için doğru testimiz var.


T-online’da sınav nasıl işliyor?


Sınav sorusunun altında doğru olduğunu düşündüğünüz cevaba tıklamanız yeterlidir. Birden fazla cevap doğruysa, bunu soruda belirteceğiz. Bu durumda, seçiminizi cevaplardan tekrar onaylamanız gerekecektir.


Bunu yaptıktan sonra doğru cevap yeşil renkte yanacaktır. Çubuklar diğer katılımcıların nasıl oy kullandığını gösterecektir. Genellikle doğru cevabın kısa bir açıklaması bulunur. Metnin altında bir sonraki soruya yönlendirileceksiniz. Sınavın sonunda kaç soruyu doğru cevaplayabildiğiniz gösterilecektir.