Hiç giyemediği ayakkabıları, diğerleri için tamir ediyor: 2 metrelik alanda 32 yıllık meslek

Samuag

New member
Yaklaşık 32 yıldır ayakkabı tamirciliği mesleğini yapan 53 yaşındaki Hamza Engin giyemediği ayakkabıları, yıllardır öbürleri için tamir ediyor. 6 aylık bebek hastalığı yüzünden yanlış iğne tedavisi kararı engelli bir birey olduğunu tabir eden Hamza Engin, bu mahzurun kendisine hiç bir vakit yük olmadığını vurguladı.

“AYAKKABI GİYMEYİ HİÇ HEVESLENMEDİM”

Mahzurunun, kendisine mahzur olmadığını ve ayakkabı kullanmaya heveslenmediğini tabir eden Hamza Engin, “Şimdi örneğin bir ayakkabıyı hevesle yaptım lakin ben giyemiyorum hiç giymeyi düşündüm mü? Yok, yani giymeye heveslenip tatmadım o denli bir özentiye de düşmedim. Şükürler olsun lakin olağan ki memnunluk veren bir istikameti vardır onu biz tadamadık” dedi.

Engin, hiç bir vakit ayakkabı giymediği için duygusal istikamette mağlubiyete düşmediğini lisana getirdi.

“HALKIMIZ SEVGİ GÖSTERMESEYDİ BU MESLEĞİ ASLA YAPMAZDIM”

Engin, kendisinin bu mesleği yaptığını nazarann vatandaşların daha yeterli bir yaklaşımda bulunduğunu belirterek, “Halkımızın içerisinde bu sevgiye, şefkate erişemeseydim bu mesleği asla yapamazdım” sözlerine yer verdi.

“ÖMRÜM OLURSA YARIM ASRI DEVİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Yaklaşık 2 metrelik bir alanda bu işi yaptığını söz eden Engin, “Çeyrek asrı devirdim, ömrüm olursa yarım asrı devirmeyi de düşünüyorum. Ben buraya bir gün gelmesem meskende kalamam sıkılırım, bunalırım yani burası benim için bir hobi” halinde konuştu.

Engin, “Arkadaşlarımız engelli olup da kendileri bir kenara çekmeyi bıraksınlar bir şeyler yapmaya ‘ben de buradayım, ben de bunu yapabiliyorum’ demeyi ve etrafında de bunu daha güzel başarmayı düşünsünler her vakitte başarılı olacaklarına inanıyorum” diyerek engelli bireylere davette bulundu.