Hem yakıttan hem vakitten tasarruf sağlayacak… 30 dakikalık seyahat müddetini 5 dakikaya indirecek!

Professional

New member
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize ve Artvin’de sel bölgelerindeki incelemelerini bugün de sürdürdü. Bakan Karaismailoğlu, Rize’de imali süren İyidere-İkizdere yolu şantiyesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karayoluyla, yol ve güzergahtaki tünellerde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağını duyurduğu Salarha Tüneli önünde açıklamada bulundu ve bölgedeki afetin izlerinin yanı sıra kıymetli projelerde de çalışmaların sürdüğünü söylemiş oldu.


: İlginizi Çekebilir

  • Kilometrelerce kuyruk! Sonu görünmüyor… Trafik kilit
  • Mucize! Bu manzara birinci kere ortaya çıktı: Kâbus anları…
  • Sürpriz teklif: 2 doz aşı olana ücretsiz olsun
‘SEFERBERLİK VAR BURADA’

Sel bölgelerinde seferberlik durumu olduğunu kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Yaklaşık 10 gün evvel Rize’de sel afeti olmuştu, o günden bu tarafa buradayız. Devamında Arhavi’de odaklı su baskınlarına niye olan yağmurlar meydana geldi. Bu afeti tekrar görmemek için bölgede çalışmalarımız var. Bütün bakanlıklarımız ve kurumlarımız, afetin izlerini ortadan kaldırmak için ağır ve topyekun bir çalışma var. Hatta bir seferberlik var burada. Tüm gruplarımızla afetin izlerini ortadan kaldırmak üzereyiz. İnşallah önümüzdeki günlerde bölgeyi afet öncesi duruma kavuşturmuş olacağız” dedi.

#Rize’de

⬇
12 km’lik yolu 4,3 km’ye düşürerek
⏳
30 dk’lık yolculuk süresini 5 dk’ya indirecek #Salarha Tüneli ile

halkımızı emniyetli, konforlu ve hızlı seyahate kavuştururken, şehrimizin gelişimine ivme kazandıracağız.
??
#YolMedeniyettir https://t.co/h7ZOuZMZuJ pic.twitter.com/myR5APl1Pg

— Adil Karaismailoğlu (@akaraismailoglu) July 25, 2021SALARHA TÜNELİYLE YAKIT VE VAKİTTEN TASARRUF

Salarha Tüneli’nin açılışı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize’ye geleceğini aktaran Bakan Karaismailoğlu şu biçimde konuştu:

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak bölgede hayli değerli, hayli büyük yatırımlarımız var. Bir taraftan da bu yatırımlarımız devam ediyor. Sabah birinci toplantımızı İkizdere tünellerinde yaptık. İyidere ve İkizdere içindeki tünellerde de artık son kademeye geldik. Burayı da önümüzdeki günlerde de açmayı planlıyoruz. Bu yol İyidere’den başlayıp, Erzurum’a kadar devam eden kıymetli bir koridor. Ovit tünelinin yapılması ve öteki tünellerin tamamlanmasıyla 50 kilometreye varan bir kısaltma olacak. Bu koridor, Lojistik Liman’ın da yapılması ile kuzeyden güneye hayli kıymetli bir koridoru bağlamış olacağız. Rize merkezi Salarha Vadisi’ne bağlayacak olan Salarha Tüneli’nin bir tüpünü geçenlerde trafiğe açmıştık. Kıymetli bir rahatlama sağladı. Önümüzdeki günlerde Salarha ve İkizdere tünellerinin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın iştirakiyle birlikte yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız tekrar Rize’ye gelecekler. Salarha projesi epeyce değerli bir proje; yolu yaklaşık 9 kilometre kısaltıyor. Seyahat müddetinde de 25 dakikaya kadar varan kazanımlar elde edeceğiz. Yani yakıt ve vakitten olağanüstü yararlar sağlayacak hem Rize ve birebir vakitte Türkiye.”


’PROJELERİMİZ SÜRATLE DEVAM EDİYOR’

Ülkede tüm projelerin özveriyle sürdüğünü de belirten Bakan Karaismailoğlu, “Selin izlerini silmeye çalışırken öbür yandan da kıymetli projelerde fazlaca ağır epey özverili çalışma var. İnşallah bütün Türkiye’nin her bir noktasında olduğu üzere bu bölgesel kalkınmayı daima bir arada topyekün bitireceğiz. Projelerimiz süratle devam ediyor. Bir grup olarak, Rize ve Türkiye’nin geleceği için değerli adımlar atıyoruz” diye konuştu.