Hatice hemşirenin katiline müebbet mahpus cezası

Samuag

New member
Aydın‘ın Didim ilçesinde 10 Ekim 2020’de kaybolan emekli hemşire Hatice Tusu‘nun, oğlu Görkem Öner, polise kayıp başvurusu yaptı. Yapılan çalışmalarla Tusu’nun arabası, meskeninin iki sokak ardında 4 gün daha sonra bulundu.

Tusu’nun cep telefonunun da aracın torpido gözünde olduğu belirlendi. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, olayla ilgili inceleme başlattı.

Tusu’yu tanıyanların sözüne başvuran polis, emekli hemşire ile bir süre münasebeti olduğu belirtilen Suat Aksoy’u gözaltına aldı. Aksoy, tabirinin akabinde özgür bırakıldı.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Aksoy’un arabasında de inceleme yapan polis grupları, koltukta kan iziyle karşılaştı. Alınan örneklerle Hatice Tusu’nun kanı eşleşti. Polisin bir daha sorguya aldığı Suat Aksoy, cinayeti itiraf etti.

Suat Aksoy sözünde, Hatice Tusu ile son sefer konuşmak için buluşup, kendi aracına bindirdiği, bir daha bir ortaya gelmeye ikna edemeyince de boğazını sıkarak öldürdükten daha sonra cesedini bataklığa gömdüğünü söylemiş oldu.

Aksoy’un cinayetten daha sonra Hatice Tusu’nun aracına binerek meskeninin iki sokak ardına park ettiği ve parmak izlerini sildikten daha sonra oradan uzaklaştığı ortaya çıktı.

Aksoy’un sözü doğrultusunda bölgede yapılan çalışmayla Tusu’nun cesedine ulaşıldı. Aksoy, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Tusu’nun cenazesi ise Söke’nin Özbaşı Mahallesi’nde sevenlerinin gözyaşları içinde toprağa verildi.

TAAMMÜDEN ÖLDÜRMEKTEN DAVA AÇILDI

Kanıtların toplanmasının akabinde geçen temmuz ayında Hatice Tusu’yu ‘kasten öldürmekten’ Suat Aksoy hakkında Söke Ağır Ceza Mahkemesi’nde müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Birinci duruşma, 31 Ağustos’ta görüldü. Bugün görülen 2’nci ve karar duruşmasında tutuklu Suat Aksoy, Hatice Tusu’nun yakınları ve avukatları celseye katıldı. Mahkeme Aksoy’a müebbet mahpus cezası verildi.