Günde 20 Dakika Ayırarak Kusursuz Bacaklara Sahip Olun

Yönetici

Global Mod
Global Mod
Her kadın, vücudunun göğüslerden sonra en çok ilgi çeken bölümü olan bacaklarının da kusursuz görünmesini ister. İşte uzmanların, harika bacaklara sahip olmak için tavsiye ettiği egzersizler.

Aşağıdaki egzersizleri sırayla ve belirtilen süreler ile uygulayın. Günde 20 dakikanızı ayırarak daha güçlü ve kusursuz görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. İşte egzersizlerimiz;


  • rüyüş yaparken topuklarınıza basmak yerine parmak uçlarınıza basmayı deneyin, topuklarınızı yere değdirmeden yürümeye çalışın. Bu, gövdenizin biraz öne eğilmesine ve tüm bacağınızın, özellikle de uyluk kemiğinin ön kısmının çalışmasını sağlar. Bu şekilde 5 dakika yürüyün.
  • Sağ ayağınızla ileri doğru büyük bir adım atın. Sağ dizinizin doğru bir açıyla bükülmesi gerekiyor. Daha sonra sol bacağınızla da büyük bir adım atın. Yine vücudunuz ileriye hamle eder pozisyonunda olsun.
  • Yine parmak uçlarınızla koşun; ama ileri doğru her adımınızda dizlerinizi mümkün olduğu kadar yukarı çekmeye çalışın. Topuklarınızı yere değdirmeyin. Böylece baldırlarınızı ciddi biçimde çalıştırmış olursunuz. 30 saniye çalışıp, 30 saniye dinlenerek beş kez bu hareketi tekrarlayın.
  • Parmak uçlarınızda koşmaya devam edin, ancak bu sefer her adımınızda topuklarınızı kalçanıza değdirmeye çalışın. Baldırlarınızın arka kısmını çalıştıracak bu hareketi 30 saniye süreyle beş kez tekrarlayın.