GSB kura çekimi sonuçları belirtildi (2021 GSB personel alımı kura sonuçları sorgulama ekranı)

Samuag

New member
NTV’yi toplumsal medyadan takip edin
Gençlik Spor Bakanlığı
(GSB) 4 bin 346 paklık bakılırsavlisi ve güvenlik bakılırsavlisi meslek kollarında daima personel alımı için müracaat süreçleri 27 Ağustos 2021 tarihinde tamamlandı.

GSB emekçi alımı başvurusu daha sonrası ise gözler kura çekimine çevrildi.

GSB EMEKÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafınca kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba günü yapıldı.

KURA TAKİP SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Kura çekimi sonuçları belirtildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi sitesinde GSB kura sonuçları isim listesi ile hangi adayların bakılırsave kabul edildiği netlik kazandı.

KELAMLI İMTİHAN NE VAKİT YAPILACAK?

1) Kura çekimi daha sonrası kelamlı imtihana girmeye hak kazanan adaylar Bakanlık tarafınca belirlenecek tarihlerde kelamlı imtihana alınacak.

2) Kelamlı imtihan yeri ve tarihleri www.gsb.gov.tr internet sitesinde ondan sonrasında ilan edilecek, ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacak.

3) Kelamlı imtihanda adaylar; imtihan konseyi üyelerinin her biri tarafınca;

a) vazifenin gerektirdiği mesleksel bilgi ve marifet, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, söz yeteneği ve muhakeme gücü, (20 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tavır ve davranışlarının misyona uygunluğu, (20 puan) hususlarından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. İmtihan heyeti üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması temel alınmak suretiyle kelamlı imtihan puanı belirlenecektir.

4) Kelamlı imtihanda; bakılırsavin gerektirdiği mesleksel bilgi ve marifet ile genel kültür alanında adaylara kelamlı olarak soru sorma formülü ile sorular yöneltilecektir. Mesleksel bilgi ve maharete ait konularda ise yürütmekle yükümlü olacakları görevlerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim seviyelerine uygun olarak yapılacak kıymetlendirme temel alınacak.

5) Kelamlı imtihanda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekmekir.

6) Adaylar kelamlı imtihana gelirken kimlik evraklarından birini (Nüfus cüzdanı yahut pasaport) yanlarında bulunduracaklar. Kimlik dokümanı bulunmayan adaylar imtihana alınmayacak. Nüfus cüzdanı yahut pasaport haricinde diğer bir evrak kimlik evrakı olarak kabul edilmeyecek.

7) Kelamlı imtihana girmeye hak kazandığı biçimde ilan edilen imtihan tarihlerinde imtihana katılmayan adaylar imtihan hakkını kaybetmiş sayılacak. Bu durumdaki adaylara ikinci bir imtihan hakkı verilmeyecek. Lakin zorlayıcı sebeple kelamlı imtihana katılamayacak olunması halinde belirlenen imtihan tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için kelamlı imtihan tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

8) Bakanlık kelamlı imtihan yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

9) Kelamlı imtihan esnasında tutulacak tutanaklar haricinde sesli yahut manzaralı rastgele bir kayıt yapılmayacaktır.

10) Kelamlı imtihana ait duyuru çabucak sonrasında Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacak olup adaylara ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.