Google’ın Ana Şirketi Alphabet, Ofisinde Robot Çalıştıracak!

  • Konuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
A

admin

Guest
Google’ın Ana Şirketi Alphabet, Ofisinde Robot Çalıştıracak!
Google’ın ana şirketi Alphabet, ofislerine günlük vazifeleri yerine getirmeleri için robotlara yer vermek üzere çalıştığını deklare etti. Alphabet’in alt şirketlerinden biri olan ve X olarak da tanımlanan Moonshot Factory tarafınca bedellendirilen proje, robotların sıradan işleri yerine getirebileceği üzerine konseyi.

Moonshot Factory, 2010 yılında kuruldu ve Google Glass, interneti dünyanın ücra köşelerine ulaştırma fikri ile dev balonlar ve otonom ulaşım için Waymo üzere dikkat alımlı kimi projeleri ortaya atmasıyla ünlü.

Şirket, şimdilerde masa silme, atıkları ayırma, kapıları açma ve toplantı odalarındaki sandalyeleri düzenleme üzere ofis tabanlı sıradan nazaranvleri öğrenecek robotlar geliştiriyor. Şirket bu süreçleri 4 aylık bir eğitim ile birlikte robotlara öğretmiş durumda. Geliştirilen robotların yüzde 90 oranında bir doğruluk hissesiyle verilen vazifeleri yerine getirebildiği belirtilirken, şirket şimdilerde doğruluk oranını artırmaya çalışıyor. Geliştirme sürecinin akabinde ise robotlar birinci etapta Alphabet’in Mountain View ofisinde çalışmaya başlayacaklar.