Genel bilginizle puanlayabilir misiniz?

Emel

Global Mod
Global Mod
Genel eğitim birçok durumda puan alabilir. Bilginizi hangi konu alanlarında test edebilirsiniz?

Gömülü içerik simge resmi

Göm

Aslında genel bilgi nedir?

Genel bilgi, ortalama düzeydeki insanların bildiği bilgi anlamına gelir.
eğitim fırsatları elde edin. Sadece çocuklara ve gençlere yetiştirilmelerinde ve eğitimlerinde öğretilen bilgilerden ibaret değildir. Buna, örneğin medyayı tüketirken istemsiz olarak emilen bilgiler de dahildir.

Genel eğitim nedir?

Genel eğitim, bir kişinin sahip olduğu en önemli bilgi ve becerileri tanımlar.
Modern toplumun mümkün olduğu kadar çok alanını aktif olarak şekillendirebilmek için ihtiyaçlar.
Genel bilgi, her insanın eğitiminin temelini oluşturmalıdır. Her ikisi de
Terimler, genel bilgi ve genel eğitim belirsizdir ve tek tip olarak tanımlanmamıştır.
Konuşma dilinde, terimler genellikle eşittir.

Ama fark nedir?

Basitçe söylemek gerekirse: genel eğitim, genel bilgi gerektirir. genel bilgi mi
mevcut olsa da, insanın bu bilgiyi bağlam içinde anlaması ve şüphe durumunda uygulayabilmesi için yine de aklına ihtiyacı vardır. Psikolojide, ortak bilgi, uzun süreli bellekte depolanan aşağı yukarı günlük gerçeklerden oluşur. Bu genel bilgiyi oluşturmak için, bir kişinin belirli bir zeka düzeyine ihtiyacı vardır.

Terimler nasıl gelişti?

Genel eğitim ve genel bilgi terimleri Aydınlanma Çağı’ndan gelmektedir: Bu, uygarlığın eksiksiz bilgisinin tek tek kitaplarda tükenmediğinin farkına varıldığı bir dönemdi. Ek olarak, bilginin miktarı kaliteye bağlı değildir: Örneğin, özel bilgi, her bir kişi için yalnızca sınırlı kullanım veya değere sahiptir, ancak her kişinin somut bir deneyimler, içgörüler ve değerler fonuna ihtiyacı vardır. özel bilgiyi anlamlı bir şekilde kullanmak mümkündür. Aydınlanma sırasında, ansiklopedistler mevcut tüm bilgileri toplamaya ve onu genel halkın erişimine açmaya çalıştılar – bu devrimci bir projeydi, çünkü o zamana kadar eğitim yalnızca belirli, çoğunlukla nüfusun üst sınıfları için ayrılmıştı.

Genel bilgi nedir?

Genel bilgi bir eğitim kuralı olarak tanımlanırsa, bu büyük ölçüde ilgili ülkeye bağlıdır.
kültür, bireysel eğitim düzeyi ve sosyal çevre. Bu ülkede genel bilgi, siyaset, ekonomi, coğrafya, tarih,
Dil, edebiyat, teknoloji, doğa bilimleri ve sanat.