Fatma Yasak’ı kaçıran Alper Tasalı, toplumsal medyadaki reaksiyonlar üzerine tutuklandı

Samuag

New member
Eşi Fatma Yasak‘a uyguladığı şiddet niçiniyle gözaltına alınan Alper Tasalı, soruşturmayı başlatan Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca sözü alındıktan daha sonra tutuklama istemiyle nöbetçi Büyükçekmece Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, nöbetçi hakimlik de isimli denetim önlemi uyguladığı Tasalı’yı özgür bırakmıştı.

TEKRAR YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Bu karara soruşturma savcılığınca itiraz edildi. İtirazı kıymetlendiren hakimlik, kuşkulu Tasalı hakkında, “kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma” hatasından tutuklamaya yönelik yakalama sonucu çıkardı. Karar daha sonrası kuşkulu, tekrar yakalanarak gözaltına alındı.

Takımlar tarafınca Büyükçekmece Adliyesi’ne gdolayılen Tasalı’nın, çıkarıldığı Büyükçekmece Sulh Ceza Hakimliği’nce, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” hatasından tutuklanmasına karar verildi.

TOPLUMSAL MEDYADAN MARUZ KALDIĞI ŞİDDETİ DUYURMUŞTU

Fatma Yasak, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Esenyurt’ta boşanma etabındaki eşi tarafınca silah zoruyla araca bindirilip Silivri’ye boş toprağa gdolayılmeye çalışıldığını, şiddet gördüğünü ve tehdit edildiğini öne sürerek, yardım istemişti.

Yasak, eşiyle yaşadığı düşünceleri ve maruz kaldığını tabir ettiği şiddet olaylarını da paylaşımlarında anlatmıştı.

Fatma Yasak

KADES UYGULAMASINDAN YARDIM İSTEDİ

Paylaşımlarında, “20 Ağustos’ta iş görüşmesine giderken bir araçla yaklaşan eşi Tasalı’nın elindeki silahla, ateş edip korkutarak kendisini zorla otomobile bindirdiğini ve araca binerken KADES uygulaması üzerinden 3 kez davet gönderdiğini” belirten Yasak, “eşinin kendisini Silivri’ye boş bir yere götürdüğünü ve KADES’ten ihbarını bakılırsan grupların kendisini aradığını” aktarmıştı.

Kuşkulu Tasalı, 20 Ağustos’ta savcılıkça alınan sözünde, “eşiyle 35 gündür görüşmedikleri, Doğan Araslı Bulvarı’nda tesadüfen gördüğü, arabayı önüne kırıp indiğinde elindeki silahın kazara bir el ateş aldığı, korkup eşini araca binmesini söylemiş olduği” formunda beyanda bulundu.

Tasalı, sözünün devamında, yolda eşinin telefonundan pozisyon atmasıyla ilgili iletileri görür görmez aldattığından şüphelendiği, hudutla telefonu attığı, eşinin silahı merak edip incelediği, kendisinin şarjör ve mermileri çıkarttığı, aracın direksiyonuna eşinin geçtiği, barışmak istediğini söylemesi üzerine eşinin ailesinin meskenine gittikleri, silahı yanında götürdüğü ve suçlamaları kabul etmediğini beyan etti.

“KADINLARI ÖLDÜRÜP HÜR KALAN İNSANLARI GÖRDÜKÇE KORKTUM, SİNEYE ÇEKTİM”

Fatma Yasak, yaşadığı süreci toplumsal medya hesabından ayrıntılı bir biçimde anlattı. Evliliğinin birinci aylarından itibaren şiddet gördüğünü belirten Yasak, şu sözlere yer verdi:

“Evliliğim müddetince tekraren ayrılmak için uğraş gösterdim ancak televizyonlara çıkan bayanları öldürüp hür kalan insanları gördükçe korktum ve daima sineye çekmeye başladım”

“1 SAAT BOYUNCA ÖLMEMEYE ÇABALADIM”

Bir saat boyunca ölmemek için çabaladığını söyleyen Yasak, “Bir gün evdeyken birden kapı çalındı ve dalgınlıkla kapıyı açtığımda kendisini karşımda gördüm elinde bir bıçak vardı ve bana saldırmaya başladı. 1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni çarçabuk yakalayabilirdi ve şu an size bu yazıyı yazamazdım. O gün de öldüremedi beni. Ancak son olmadı da” dedi.

“GÜLMEK İSTİYORUM”

Toplumsal medyadan yardım isteyen Fatma Yasak, “2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum” diyerek kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Şimdi bu adam bir kere bir kabahat işleyip çıktı ve şunu düşünecek ben bu hanımı öldürsem de bir daha çıkarım. Ben yarın yahut 1 ay daha sonra televizyona bir bayan daha katledildi haberiyle görülmek istemiyorum. Ben yaşamak istiyorum. Nefes almaya devam etmek gülmek istiyorum. Alper Tasalı potansiyel bir katildir ve buna göz yummayın ben Özgecan üzere Aleyna üzere olmak istemiyorum bu kişinin tutuklanmasını ve 2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun.”

Fatma Yasak ayrıyeten kendisine gönderilen tehdit bildirilerini da paylaştı.