Etraf dostu hoşluk eserleri ile Kiehl’s

Bilgin

Global Mod
Global Mod
1851’den itibaren çevresel etkiyi azaltma, etrafa hassas formülasyon, toplulukları destekleme ve hayırseverliğe teşvik etme üzere konularda çalışmaları olan Kiehl’s, daha düzgün bir gelecek kelamı verdiği “Future Made Better” programıyla mamüllerinin yanı sıra mağazalarında da sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor.


Kiehl’s, toplum içerisinde yenilenebilir enerjiyi destelemek, solunan havayı pak ve sağlıklı tutmak için de çalışıyor. Bu kapsamda; 2020 yılında tüm mevcut mağazalarında ve yeni mağazalarında %100 yeşil güç, 2019’dan beri ise etraf dostu malzemeler ve led ışıklandırmalar kullanılmaya başlandı. Tüm Kiehl’s Mağazaları’nın depolarında güç tüketimini düşürmek için kullanılan akıllı sensörlerin yanı sıra, seçili mağazalardaki vitrin görsellerinde kağıt gereçler yerine led ekranlara yer veriyor. Ayrıyeten mağaza ortasında kullanılan bilgisayar, kasa, klima sistemleri üzere aygıtları da olabilecek en düşük güç tüketimine sahip, geri dönüştürülebilir eserlerden seçmeye uğraş gösteriyor. Mağazalarında kullanılan, fiyat etiketi, görseller, dekorlar üzere tüm materyeller ortasında yalnızca FSC sertifikalı doğa-dostu eserler kullanımının yanı sıra mağaza ortasında kullanılan kalem, defter hatta yapıştırıcı üzere kırtasiye materyallerini de etraf dostu eserlerden seçiyor.Avrupa’daki tüm mağazalarda %100 ekolojik tasarım uygulanıyor. 2025 yılına kadar Küresel SKS Kontrolü ve bir daha Önerme Sunumu’nun tamamlanmış ve tüm mamüllerin %100 geri dönüştürülebilir olması hedefleniyor.

Geri dönüşümü desteklemek ve arttırmak için biroldukça uygulaması bulunan Kiehl’s, mağazalarında kullanılan alışveriş çantalarını %100 geri dönüşüm sertifikalı kâğıtlardan üretiyor. Kiehl’s, tüketicilerini çok ambalaj kullanmasını azaltmak gayesiyle da teşvik ediyor ve boş eser ambalajlarını geri dönüşüme kazandırıyor. Tüketiciler, biten mamüllerin kutu ve ambalajlarını Kiehl’s mağazalarında geri dönüşüme atarak her eser karşılığında bir damga kazanıyor ve damgalar biriktikçe de armağan eser kazanma fırsatına sahip oluyor. Ayrıyeten Kiehl’s mağazalarında tohum kart uygulamasıyla, alışveriş daha sonrası özel not yazılarak verilen kartlar toprağa ekilerek rengarenk çiçekler olarak yeniden tabiata kazandırılabiliyor.

Dünyanın her yerinde, kendisini daha uygun bir geleceğe adayan Kiehl’s, “Future Made Better” programı altında sürdürülebilirliğe yönelik devam eden taahhütlerini herkese tanıtıyor. Kiehl’s bu taahhütler kapsamında; 2009’dan bu yana dünya çapında 11,2 milyondan fazla eseri geri dönüştürdü. 2020’de cilt bakımı formüllerinin %98’ini en az üç yenilenebilir hammadde içerir hale getirdi. Üretim tesislerinden satış noktalarına kadar %100 yenilenebilir güç kullanıyor. Tüm mağazalarda etraf dostu uygulamaya geçerek, daha sürdürülebilir gereçler kullanmaya başladı.

Kiehl’s, 2025 yılına kadar tüm mağazalarının ve mamüllerinin %100 geri dönüştürülebilir materyallerden oluşması için çalışmalarına devam ediyor. Ayrıyeten; “Future Made Better” programı ile L’Oréal çatısı altında “Gelecek için L’Oréal” programına katkı sağlıyor.