Eminönü’nde taksicilere ceza yağdı

Samuag

New member
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Takımlar Amirliği takımları taksiler üstündeki kontrollerini sıklaştırdı. Eminönü’nde taksilere Arap turist kılığında binen sivil gruplar, kurallara uymayan şoförleri kontrol noktasına çekti.

Kontrolde taksicilere taksimetre açmamaktan 652 TL, seyir halinde cep telefonu kullanmaktan 314 TL, emniyet kemeri takmamak, sigara içmek ve kısa araya yolcu almamaktan 144’er TL cezai süreç uygulandı. Taksi sürücüleri yaptıklarını kabul etmese de cezadan kaçamadı.

“CEZASI OLDUĞUNU BİLİYORUM LAKİN NE YAPALIM”

Sigara içmekten dolayı ceza yiyen taksi sürücüsü Ergün Çelik, “Müşteriyi indirdikten daha sonra sigara içtik. Cezası olduğunu biliyorum fakat ne yapalım? Kaç para yazarlarsa artık o kadar ceza yiyeceğiz” dedi.

“KISA ARA YOLCU ALMIYORLAR”

Kurallara uymayan taksicilerle ilgili konuşan taksi sürücüsü Aydın Lider, “İçimizde maalesef yapanlar var. Bilhassa bu bölge fazlaca ağır olduğu için kısa uzaklık yolcu almıyorlar. Kontrollerin yapılması lazım” diye konuştu.

“PAZARLIK YAPIYORLAR”

Taksiye binen sivil polislerle pazarlık yapan taksici Erdal Hasret, “Ben taksimetreyi açacaktım. Bir şey demediler. Pazarlık yapıyorlar. Ben de bir şey demedim. Pazarlık yapıyorlar. Yapacağı 25-30 lira. Eminönü’nden Taksim’e gideceklerini söylemiş olduler. 25-30 lira deyince onlar da ‘Tamam’ dedi. Bende bir dert yok” tabirlerini kullandı.

“HİÇBİRİNİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Her vakit taksimetreyi açtığını söyleyen Hasret, “Kameraları gördüğüm biçimde olağan biçimde aldım. Taksim ne müellif diye Arapça konuşuyorlardı. Dolar istemedim. Fahiş fiyat uygulamadım. Taksimetre istemedi. Açmam gerekiyor. bu biçimde da otomobile binmiyorlar. Almadığımızda ekmek parası kazanamıyoruz. bu biçimde bir tuzak kurulmaz. hiç birinize hakkımı helal etmiyorum” dedi.