Edi Rama bir gazeteciyi zorluyor: Görüntüler dava konusu oluyor. Facebook'ta şu yorumu yaptı: “Kabul edilemez bir jest ama beni korkutmadı”

Samuag

New member
Arnavutluk Başbakanı Edi Rama Damadıyla bağlantılı bir yatırım projesi hakkında kendisinden bilgi isteyen bir gazeteciyi fiziksel olarak korkutmakla suçlandıktan sonra özür dilemeyi reddetti Donald Trump, Jared Kushner.

Edi Rama'nın yasadışı inşaatlarla ilgili soruları olan Arnavut gazeteciyi neredeyse boğmasını izleyin. “Lütfen artık bana dokunma” diyor pic.twitter.com/uj0Pp97iYo

— Kuzey Epirus (@tisellados) 19 Mart 2024
Dün bir basın toplantısı sırasında Rama gazetecinin yüzüne dokunmuş gibi görünüyor Ambrozia Meta, Gitmeden önce ona bir soru soran kişi. Olayla ilgili bir video X'te 150.000'den fazla görüntüleme topladı.

Gazeteci, Facebook'ta yaptığı paylaşımla olaylara yorum yaptı. “Öğrenildiği gibi bugün bir basın toplantısında Başbakan Edi Rama ile tartıştık. Sazan'daki yeni yatırımlar, Durres limanında uygulanan plan ve Arnavutların bu anlaşmalardan elde edecekleri faydalar hakkındaki bir dizi soru üzerine Başbakan, sorumluluktan kaçmak amacıyla alçak ve utanç verici bir jest yaparak, Her türlü etiğe karşıyım. Bu beni korkutmayan bir jest, tıpkı saldırgan dilinin beni hiç caydırmadığı gibi, çünkü soru sorma cesaretim var.”