Diyarbakır’da daha evvel şiddete uğrayan genç kızdan 10 gündür haber alınamıyor

Samuag

New member
Diyarbakır’da 5 ay evvel ekmek almak için meskenden çıkan ve argümana bakılırsa, giydiği kıyafetleri niçiniyle kimliği bilinmeyen bir kişinin saldırısı kararında şiddete uğrayan Kübra Ekin (22) ortadan geçen 5 ayın akabinde 10 gündür kendisinden haber alınamıyor. 13 Kasım günü akşam saat 17.00 sıralarında annesine konuttan alışverişe gideceğini söyleyerek çıkan Ekin, kayıplara karıştı. Anne Rahime Özdemir, (50) kızının kaybolmasından daha sonra polis merkezine giderek kızının kaybolduğunu bildirmesi daha sonrası polis takımları olayla ilgili inceleme başlattı.

“KIZIMIN HAYATINDAN TELAŞ EDİYORUM”

Kızının kaybbulunmasına ait açıklamada bulunan anne Rahime Özdemir, “Kızım kaybolduğu akşam saat 17.00’da alışverişe gitmek için konuttan çıktı ve daha geri dönmedi. Kızım konuta gelmeyince tasa ettim ve karakola gittim müracaatta bulundum. Karakolda bulunan polis memurları, ’22 yaşındadır tahminen bir yere gitmiştir, gelir geri’ dediler bana ve birfazlaca defa gittim karakola akabinde polis memurları sağ olsunlar artık onlarda gereken incelemeyi başlattılar. Kızımın hayatından kaygı ediyorum” dedi.

“YETİM BİR KIZDIR, ÇOK İSTİYORUM ONUN BULUNMASINI”

Gözyaşları içerisinde kızına davette bulunan anne Özdemir, “Kızım gel bak ben hiç düzgün değilim. Artık ayakta duracak halim dahi yok. Meskende durmak bile istemiyorum. Neredeysen sesimi duyuyorsan çık gel. Yetim bir kızdır, fazlaca istiyorum onun bulunmasını ve üzerinde dursunlar. Nerededir, meyyit ya da sağ ben kızımı istiyorum. Kızımın ölüsünü de istiyorum dirisini de bekliyorum. Artık diyecek kelamda bulamıyorum” diye konuştu.

Öte yandan, polis grupları genç kızın bulunması için epeyce taraflı inceleme başlatmış olduğu öğrenildi.