Denizli’de yavaş gitmesini söyleyen yürüme engelliye hücum

Samuag

New member
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde elektrikli bisikletiyle süratli gittiği nedeni öne sürülerek uyarılan bayan sokak ortasında yürüteçle yüreyen bir adam saldırdı.

Lenf kanseri tedavisi nazarann emekli personel Mehmet Emin Seçgin (67), 29 Temmuz günü, Pelitlibağ Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde tekerlekli yürüteciyle yürüyüşe çıktı. Bu sırada Nilgün Y, 1 çocuk babası Seçgin’in yanından elektrikli bisikletiyle süratle geçti. Seçgin, gerisinden bağırarak Nilgün Y’yi uyarınca tartışma çıktı.

TEKME TOKAT AKIN

Elektrikli bisikletinden inen Nilgün Y, Seçgin’e tekme ve tokat atıp, iterek düşürdü. Olayın akabinde Denizli Devlet Hastanesi’nden darp raporu alıp, polise giden Seçgin, Nilgün Y’den şikayetçi oldu.

‘3 GÜN MESKENDEN ÇIKAMADIM’

Birfazlaca hastalıkla gayret ettiği için yürümekte kuvvetlik çektiğini söyleyen Mehmet Emin Seçgin, yaşananlar için üzgün olduğunu belirtti.

Nilgün Y’nin elektrikli bisikletini üzerine gerçek sürmesi üzerine gerisinden söylenerek reaksiyon gösterdiğini açıklayan Seçgin, ”ondan sonrasında yanıma geldi, ‘Sen bana küfrediyorsun’ diyerek bağırmaya başladı. Akabinde tekme ve tokat atarak beni darbetti. Boğazımı sıktı. İterek yere düşürdü. Tehditler savurdu. Yerdeyken de ‘Kalk numara yapma’ diye bağırdı. Yaşananlar niçiniyle 3 gün meskenden çıkamadım” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Seçgin, olayın akabinde Nilgün Y’den şikayetçi olduğunu ve ceza almasını istediğini söylemiş oldu.

‘BEN DE KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM’

Nilgün Y. ise, asıl mağdurun kendisi olduğunu belirtip, “Elektrikli bisikletimle kaldırımda ilerlerken Seçgin’in yaklaşık bir metre yanından geçtim. Ardımdan ağza alınmayacak biçimde küfretti. Yanına gidip onu bu türlü konuşmaması için uyardım. Eliyle beni itmeye başladı. Yakama yapıştı. Ettiği küfürlere dayanamadım. Kendimi korumak için müdahale ettim. Ben de kendisinden şikayetçi olacağım” dedi.