Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikram ettiği bisikletini çaldılar

Samuag

New member
Olay Sultançiftliği Mahallesi’nde salı günü akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran iki hırsızdan biri gözlerine kestirdikleri binanın önünde gözcülük yaparken, oburu ise girdiği binadaki katları tek tek gezdikten daha sonra merdiven boşluğunda bulunan bisikleti gözüne kestirdi.

bir süre daha sonra çaldıkları bisiklet ve küçük bir çelik kasayı alarak süratle bölgeden ayrılan hırsızlar birebir binanın giriş katında bulunan bir işyerinin güvenlik kamerası tarafınca görüntülendi.

“EN GÜZELİNDEN BİSİKLET GÖNDERMİŞTİ”

16 yaşındaki Emre Yasin Filiz bisikletinin çalınmasından dolayı epey üzüldüğünü belirterek, “Ben burada oturuyordum daha sonra iki kişi geldi. Oysa burayı gözetleyip kolaçan ediyorlarmış. daha sonra ben bakkala gidip geldim. Onlarda evvel binanın ortasında dolanmışlar o sırada merdiven altındaki dolabı kaldırıp altındaki çelik kasayı buluyorlar. Onu poşete koyuyorlar ve bisikletim ile bir arada alıp gdolayıyorlar” dedi.

Bisikleti kendisine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiğini ve bu yüzden maneviyatının devasa yükseklikte olduğunu söyleyen Filiz, “Çok üzüldüm benim daha evvel küçük bir bisikletim vardı, sürerken bağladığım ses sisteminde Dombra müziği çalıyordu. O sırada görüntümü çekmişler Cumhurbaşkanımız epey üzülmüş ve bana en güzelinden bisiklet göndermiş üzerinde de mührü vardı” diye konuştu.

“ÜZERİNDEKİ ÖRTÜYÜ BİLE ALMIŞLAR”

Çok üzüldüğünü tabir eden Filiz, “3 yıldır o bisiklete hiç binmiyordum ve her hafta sonu temizliyordum. Lastiklerinin havası bile indiğinde hayli üzülüyordum ancak alıp götürdüler. Birde o kadar rahatlar ki ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar, istedikleri üzere alıp çıkıyorlar. Bisiklete O kadar paha veriyorduk ki babam, annem bile özel olarak Cumhurbaşkanımızın ikramıdır diyerek kendi başörtüsünü üzerine örtmüştü onu bile alıp gitmişler” diye konuştu.