Bugüne Kadar Yapılmış En Kapsamlı Tomb Raider Oyunu Geliyor

Bakec

New member
Crystal Dynamics tarafınca geliştirilen kapsamlı bir Tomb Raider oyunu yolda. Yayıncılığını ise görüntü oyun bölümünde çalkantılı bir yere sahip olan Amazon Games üstleniyor.


En epeyce oynanan oyun serilerinden birisi olan Tomb Raider yeniden karşımıza çıkıyor.


2013
yılında çıkan ve tüm oyun serisine reboot atan Tomb Raider oyunundan daha sonra Lara Croft karakteri fazlaca sevilmişti. Eski oyunlara nazaran daha gerçekçi görseller ve yeni mekanikler ile bu reboot seride kalınmaya karar verilmişti. Yeni oyunun ise akıbeti belirli değil üzere.


Reboot serinin devam oyunu mu olacak yoksa büsbütün yeni bir kıssa mi bilinmiyor.


2013 yılında çıkan ve seriyi reboot eden Tomb Raider oyunundan daha sonra başarılı bir ivme yakalanmıştı. Serinin son oyunu Shadow of the Tomb Raider‘da istediğini pek yapamayan Crystal Dynamics’in seriye koşar adımlarla döndüğünü görmek heyecan verici.


Amazon Games tarafınca destekleniyor.


Crucible faciasından daha sonra New World ve Lost Ark ile toparlanma evresine geçen Amazon Games, yeni Tomb Raider oyununun küresel çapta yayıncılığını üstlenmiş durumda.


Çıkış tarihi aşikâr değil lakin fazlaca kapsamlı olacak.


Unreal Engine 5
motoruyla geliştirilen bu yeni Tomb Raider oyununun ismi ve cismi çabucak hemen net değil. Yalnızca geliştirildiği biliniyor. Bilhassa 2023 birinci çeyreğinde tanıtılması planlanıyor. Ayrıyeten bugüne kadarki yapılmış en büyük ve en kapsamlı Tomb Raider oyunu olacağı söyleniyor.