Biroldukca vilayette gebe ve engelli kamu çalışanlarına müsaade

Samuag

New member
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kentteki olumsuz hava şartları niçiniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile gebelerin 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günleri idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

Şanlıurfa
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ağır kar yağışının kentte tesirli olduğu açıklandı.

Buna bağlı olarak olumsuz hava şartlarının hafta boyunca devam edeceği kaydedilen açıklamada, “24-28 Ocak tarihleri içinde engelli, gebe ve 3 yaş altı çocuğu olan bayan kamu gorevlilerimiz 5 gün mühletle idari müsaadeli sayılacaklardır. Şoför Kursları, Halk Eğitim Merkezleri ve Rehabilitasyon Merkezlerimiz de tıpkı tarihlerde tatil edilmiştir.” sözlerine yer verildi.

Gaziantep
Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, olumsuz hava kurallarının yeni haftada da devam edeceğini belirtti.

Bu yüzden bir dizi önlem alındığını aktaran Gül, “Hamile, engelli ve üç yaş altı çocuğu bulunan kamu gorevlilerine 24-28 Ocak tarihleri içinde 5 gün idari müsaade verilmiştir. Halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de tıpkı tarihlerde tatil edilmiştir.” sözlerini kullandı.

Denizli
Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, ağır kar yağışı ve olumsuz hava kaidelerinin ülkeyi tesiri altına aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, “İlimiz genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebeler ile engelli çalışanımız, 24 Ocak Pazartesi günü 1 gün mühletle idari müsaadeli sayılacaktır.” sözlerine yer verildi.

Adıyaman
Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamaya nazaran, vilayet genelinde tesirli olan olumsuz hava şartları niçiniyle Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreşleri 24 Ocak Pazartesi günü tatil edildi.

Kamu kurumlarında nazaranvli engelli işçi ile gebe, emziren anneler ve küçük çocuğu olan kreş hizmetinden yararlanamayacak anneler de idari müsaadeli sayılacak.

Bilecik
Bilecik’te devam eden olumsuz hava koşulları sebebiyle kamuda çalışan engelli ve gebelerin 2 gün idari müsaadeli sayılmasına karar verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte devam eden ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle vilayet genelinde çalışan engelli ve gebe kamu çalışanlarının 2 gün idari müsaadeli sayılmalarının uygun görüldüğü açıklandı.

Açıklamada, “Kıymetli hemşehrilerimiz kar yağışı ve buzlanma niçiniyle olumsuz hava şartlarına karşı önlemi elden bırakmayalım, dikkatli olalım.” tabiri kullanıldı.

Eskişehir
Eskişehir Valiliğinden yapılan açıklamada, meteorolojik değerlendirmelere göre soğuk hava ve kar yağışına bağlı olarak vilayet genelinde çalışan engelli ve gebe kamu çalışanlarının 1 gün idari müsaadeli sayılmalarının uygun görüldüğü açıklandı.

Açıklamada, “Meteorolojik değerlendirmelere bakılırsa ilimiz genelinde soğuk hava ve kar yağışına bağlı olarak oluşabilecek buzlanma ve ulaşımda yaşanabilecek aksiliklere karşı kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsav yapan engelli ve gebe işçi 24 Ocak’ta idari müsaadeli sayılacaktır.” denildi.

Aksaray
Aksaray Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte devam eden ağır kar yağışı ile buzlanmanın hayatı olumsuz etkilediği açıklandı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İlimizde devam eden ağır kar yağışı niçiniyle kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranv yapan gebe ve engelli çalışanların 24 Ocak Pazartesi ve 25 Ocak Salı günü iki gün idari müsaadeli sayılmaları uygun görülmüştür. Ayrıyeten, 24-25 Ocak’ta kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan iş ve süreçlerin kesintisiz devamının sağlanarak, vatandaşların mağduriyetine niçiniyet vermeyecek biçimde taban işçi çalıştırılması ve esnek çalışma saatlerinin uygulanmasına karar verilmiştir.”

Niğde
Niğde Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, Vilayet Genel Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Yardımcısı Adnan Türkdamar başkanlığında olağanüstü toplandı.

Kar yağışı, buzlanma ve soğuk havanın niye olduğu olumsuz hava şartları niçiniyle vilayet genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsavli gebe ve engelli çalışanın 24-28 Ocak tarihleri içinde 5 gün boyunca idari müsaadeli sayılmasına karar verilen görüşmede, şu kararlar alındı:

“Bu tarihler içinde kamu kurum ve kuruluşlarında yürütülen iş ve süreçlerin kesintisiz devamı sağlanarak vatandaşların mağduriyetine niçiniyet vermeyecek biçimde taban işçi çalıştırılmasına ve esnek çalışma saatlerinin uygulanmasına, Vilayet Sıhhat Müdürlüğü ve bağlı tüm üniteler ile Vilayet Jandarma Komutanlığı, Vilayet Emniyet Müdürlüğü, Vilayet Afet Acil Durum Müdürlüğü ve 112 Acil Davet Merkezi işçisinden çalışmalarına gereksinim duyulanların bu uygulamadan istisna tutulmasına karar verilmiştir.”

Zonguldak
Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada da vilayet genelinde engelli ve gebe kamu çalışanlarının 24 Ocak Pazartesi idari müsaadeli sayılmasına karar verildiği tabir edildi.

Kilis
Kilis Valiliği ise gebe, engelli ve 3 yaş altı çocuğu bulunan kamu vazifelilerinin 24-26 Ocak’ta idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

Nevşehir
Nevşehir Valiliğinden, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle engelli ve gebe kamu çalışanlarına 1 gün idari müsaade verildiği bildirildi.

Sivas
Sivas’ta da ağır kar yağışı, olumsuz hava şartları niçiniyle, engelli, gebe ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarına 2 gün idari müsaade verildi.

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta da olumsuz hava koşulları niçiniyle gebe, engelli ve 4 yaş altı bebeği bulunan kamu nazaranvlilerine 1 gün idari müsaade verildi.

Kırşehir
Kırşehir’de ise olumsuz hava şartları niçiniyle gebe ve engelli kamu vazifelilerinin 3 gün idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Kırıkkale
Kırıkkale Valiliği de kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçiye 2 gün idari müsaade verildiğini duyurdu.

Malatya
Malatya’da da olumsuz hava şartları niçiniyle, engelli, gebe ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanlarına 1 gün idari müsaade verildi.

Sakarya
Sakarya Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada ise halk eğitim merkezleri, özel eğitim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kursları da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine olumsuz hava şartları niçiniyle mağduriyet yaşanamaması için 24 Ocak Pazartesi orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile gebe çalışanın de ayrıyeten talimat yahut talebe gerek kalmaksızın idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Kocaeli
Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da olumsuz hava şartları niçiniyle Kocaeli’de tüm eğitim ve öğretim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine orta verildiğini, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile gebe çalışanın de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın birebir gün idari müsaadeli sayılacaklarını deklare etti.

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar’da da olumsuz hava şartları sebebiyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli çalışana idari müsaade verildiği bildirildi.

Bursa
Bursa Valisi Yakup Canbolat, olumsuz hava şartları niçiniyle engelli ve gebe kamu çalışanlarının 2 gün mühletle idari müsaadeli sayılacağını bildirdi.

Erzincan
Erzincan Valisi Mehmet Makas, valilik toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, vilayet genelinde olumsuz hava şartları ve buzlanmalar niçiniyle vilayet genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın 24-25 Ocak tarihlerinde idari müsaadeli sayılacağını belirtti.

Tunceli
Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada da kent merkezi ve ilçelerdeki kamu kurumlarında bakılırsav yapan engelli ve gebe çalışanın 24 Ocak pazartesi günü idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Karaman
Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden kar yağışı, çok don ve buzlanma niçiniyle gebe, engelli, 3 yaş altı çocuğu bulunan bayan (istisnai kurumlar hariç) ve harp malulü, gazilerden (yüzde 40 üzeri sıhhat raporu bulunanlar) kamu gorevlilerine 24 Ocak’tan itibaren 3 gün idari müsaade verildiği açıklandı.

Açıklamada, halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin 24 Ocak’tan itibaren 3 gün müddetle tatil edildiği kaydedildi.

Konya
Konya’da tesirini sürdüren kar yağışı niçiniyle kamuda çalışan gebe ve engelliler ile 3 yaş altı çocuğu bulunan bayanlar 5 gün müddetle müsaadeli olacak.

Sakarya
Sakarya’da tesirini sürdüren kar yağışı niçiniyle kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranvli malul, engelli ve gebe işçi 2 gün mühletle müsaadeli olacak.

Yozgat
Yozgat’ta ağır kar yağışı niçiniyle engelli, gebe, 60 yaş ve üstü yönetici olmayan kamu nazaranvlilerinin 24 ve 25 Ocak tarihlerinde idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Mardin
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi niçiniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli kamu nazaranvlilerimiz 24 Ocak 2022 Pazartesi günü idari müsaadeli sayılacaktır.”ifadesini kullandı.

Ordu, Bitlis, Yalova, Düzce, Samsun, Çankırı, Kastamonu, Amasya, Tokat ve Sinop’ta da olumsuz hava şartları niçiniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçiye müsaade verildi.