Baba ve oğlu iki saat ortayla hayatını kaybetti

Samuag

New member
Samsun’da kalp krizinden vefat eden babasından iki saat daha sonra büyükbaş hayvanın saldırdığı işitme engelli oğlu da hayatını kaybetti.

Atakum ilçesi kırsal Erikli Mahallesi’nde meydana gelen hadisede fındık bahçesinde çalışan 79 yaşındaki Erdoğan Matur’dan ailesi bir süre haber alamadı. Babasını merak eden oğlu Zeki Matur gittiği fındık bahçesinde babasının cansız vücuduyla karşılaştı.

Zeki Matur olayı sıhhat takımlarına ve jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma takımları babanın öldüğü fındık bahçesinde inceleme yaptı. O sırada ailesi ile köy muhtarı, Zeki Matur’un hayvan otlatan işitme engelli 53 yaşındaki oğlu Recep Matur’u merak ederek aradı.

Ailesi, işitme engelli oğullarının cesedini ise meskenlerinin 200 metre uzağında otlattığı büyükbaş hayvanlarının yanında buldu.

İşitme engelli Recep Matur’un bedeninde boynuz darbeleri olduğu belirlendi.

İki saat ortayla ölen baba ve oğlunun cenazeleri, otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Erikli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Sarı, baba ile işitme engelli oğlunun 2 saat ortayla vefat ettiğini söylemiş oldu.

Yaşadıklarını anlatan muhtar Sarı, şunları kaydetti:

“Zeki, babasının fındık bahçesinde meyyit olarak bulmuş. daha sonra beni oğlu aradı. ‘Muhtarım babam öldü’ dedi. Ben de geldim 112 ile jandarmayı aradık. ondan sonrasında işitme engelli oğlu Recep’i merak ettik. O da meskenlerinin yakınında meyyit bulundu. Otlattığı öküzün boynuz darbesiyle ölmüş. Hayvan boynuzlarıyla hayli sürüklemiş Recep’i. Baba ile oğlu 2 saat ortayla öldü. Jandarma’ya da Recep meskeni göstermiş.”

Babasını ve ağabeyini iki saat ortayla kaybeden Zeki Matur ise büyükbaş hayvanın daha evvel de birkaç kere saldırdığı söylemiş oldu.