85 yaşındaki Hamas rehinesi: “Bocelli şarkısını söyleyerek hayatta kaldım” Tenor ona bir mektup yazıyor, hikaye televizyonda

Samuag

New member
Kanal 12’nin İsrail araştırma programı Uvda, 85 yaşındaki Yaffa Adar’ın Hamas esaretinde 49 gün boyunca Bocelli şarkısını söyleyerek hayatta kaldığını bildirdi. Yaffa Adar, o günün uzun süre gelmediğini itiraf ederek, “Her sabah kendi kendime Bocelli şarkısını söylerdim ve ‘Tanrım, belki bu bana güzel bir gün getirir. Belki bugün özgürlüğümü getirir’ dedim.”

Röportajı öğrenen ünlü İtalyan opera sanatçısı Andrea Bocelli, Uvda’nın programda yayınladığı Adar’a bir mektup yazarak onunla iletişime geçmeye karar verdi. “Sevgili Bayan Yaffa Adar – diye yazıyor Bocelli – Size sarılabilmeyi çok isterim! Hikayenizin, onu dinleme ayrıcalığına sahip olan tüm insanlarda ve her şeyden önce bende uyandırdığı duygu için size teşekkür etmek isterim. inanılmaz derecede bunun bir parçasıyım!

“Cennetten haksız yere aldığım bu büyük hediyenin, mütevazi sesimin bir gün bu kadar önemli olabileceğini gerçekten hiç düşünmezdim! Sizin sözleriniz kadar değerli bir ödül, alkış, onur veya tanınma yoktur. Sizi temin ederim ki asla unutmayacağım.Sizin sayenizde bundan sonra yenilenmiş bir coşkuyla, yenilenmiş bir inançla, yeni bir enerjiyle şarkı söyleyeceğim.

“Umarım bir gün sizinle tanışıp, hayal bile edemediğim korkunç günlerin acı dolu anısını mümkün olduğunca silmek için, sadece sizin için, istediğiniz her şeyi söyleyebilmeyi başarabilirim. Derinden hayranım. hepimize örnek olan cesaretiniz. Okyanusun öte yanından size şükran, hayranlık ve sevgi dolu en sıcak selamlarımı gönderiyorum.”

Uvda, Adar’ın yeğeninin Bocelli’nin kendisine yazdığı mektubu ilk kez okuduğu videoyu yayınladı. “Ah! Ah! Ah! Ne büyük bir onur! Andrea Bocelli!” diye haykırdı kadın, mektubu göğsüne bastırarak.