5 vilayette yüz yüze eğitime kar manisi

Samuag

New member
Bayburt’ta ağır kar ve buzlanma niçiniyle bugün için eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojiden elde edilen datalar doğrultusunda vilayet genelinde bugün başlayan güçlü kar ve buzlanmanın tesirini sürdüreceğinin değerlendirildiği açıklandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz ve ilçelerin tamamında Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve cinsteki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 13 Ocak Perşembe günü bir gün mühletle tatil edilmiştir.”

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanının de idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

KONYA

Konya’da tesirli olan kar niçiniyle 6 ilçede yarın yüz yüze eğitime orta verildi.

İlçe hıfzıssıhha heyetleri sonucunca, Seydişehir, Taşkent, Hadim, Ahırlı, Yunak ve Derebucak ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle birinci ve orta dereceli okullar ile liselerde 13 Ocak Perşembe günü uzaktan eğitim gerçekleştirilecek.

Ayrıyeten merkez Meram ilçesindeki İnlice İlköğretim Okulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de uzaktan eğitim yapılacak.

AĞRI

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki köy okullarında ve taşımalı eğitim bakılırsan öğrenciler için olumsuz hava şartları niçiniyle eğitime yarın orta verildi.

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, Eleşkirt ilçesinde tesirli olan ağır kar yağışı niçiniyle köy okulları ile taşımalı eğitim nazarann öğrenciler için perşembe günü eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de bir gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

ORDU

Ordu’nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının tesirli olduğu açıklandı.

Açıklamada, olumsuz hava kuralları niçiniyle Korgan, Mesudiye ve Akkuş’da eğitim ve öğretime 13 Ocak Perşembe günü orta verildiği kaydedildi.

Kelam konusu ilçelerde engelli ve gebe kamu nazaranvlilerinin yarın idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

TUNCELİ

Tunceli’nin Ovacık, Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçelerinde ağır kar yağışı niçiniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava kurallarının tesirini sürdürdüğü açıklandı.

Açıklamada, ağır kar yağışı niçiniyle Ovacık, Nazımiye, Pülümür ve Hozat ilçelerinde eğitim öğretime 13 Ocak Perşembe orta verildiği söz edildi.

Açıklamada, kelam konusu ilçelerde engelli ve gebe kamu çalışanının de müsaadeli sayılacağı kaydedildi.