Türkiye’de deprem, hayatı bozulan Wafa Hasan Antakya’da hayatını kaybetti. Arkadaşın hatırası: “Çocuklarla çalışmayı hayal etti”

Samuag

New member
“Wafa iyi bir arkadaştı, güvenebileceğini bildiğin biri”: Sakin MastrulloBusto Arsizio’dan sınıf arkadaşıydı. vefa hasanAntakya’da yaşayan ve kendisine yeni bir torun veren kız kardeşini ziyarete gittiği Antakya’da, annesi Şua İbrahim ve diğer aile üyeleriyle birlikte enkaz altında yaşamını yitiren kız. “Geçen Haziran’a kadar Busto’daki Acof Olga Fiorini’de birlikte okuduk, burada ikimiz de güzellik uzmanı olmak için kursa katıldık – diyor – ancak her ikisi de, üç yıllık kursu tamamlayıp mesleki yeterliliği elde ettikten sonra değişmeye karar verdik. Şehirdeki başka bir okulda, Pietro Verri Meslek Enstitüsünde sosyal sağlık kursuna kaydoldum ve o da bana aynısını yapmak istediğini söyledi. Ama zamanı yoktu”.

Türkiye’de deprem, Shuoa İbrahim ve 17 yaşındaki kızı Antakya’nın enkazı altında öldü: Bir aile partisi için Busto Arsizio’dan ayrıldılar

kaydeden Lucia Landoni

11 Şubat 2023

“Sağlık ve sosyal yardım hizmetleri” kursu ile Wafa, diğer şeylerin yanı sıra aile arabuluculuğu, sosyo-kültürel faaliyetler ve nüfusun en zayıf kesimlerine destek gibi konuları ele alabilirdi: “Çocukları çok severdi ve çalışmayı çok isterdi onlarla birlikte – diye devam ediyor Serena – kesinlikle çok iyi olurdu”. Arkadaşı onu son derece empatik biri olarak tanımlıyor: “Oldukça utangaç ve içe dönüktü ve başkalarını tanıması biraz zaman aldı – çağdaş devam ediyor – Ama bu olduğunda, Wafa ile derin bağlar kuruldu “.

Ve “çok ender bir yeteneğe sahipti: ilgi odağı olmayı sevmezdi ve sevdiği insanların başarılarıyla sevinmeyi tercih ederdi. komik bir hikaye veya Instagram’da güzel bir fotoğraf yayınlayın ve işte onun beğenisi, genellikle kalp şeklinde emoji”. Kısacası, “başka birine iltifat etmeye geldiğinde asla geri adım atmayan” cömert bir kız.

Sara Conte ve Silvia Campitelli’nin macerası Türkiye’de deprem: “Terlik ve pijamayla kurtulduk, karton üzerinde uyuduk. Şimdi yardım etmek istiyoruz”

kaydeden Lucia Landoni

09 Şubat 2023

Serena belli ki Türkiye ve Suriye’deki depremi gazetelerde okumuştu, ancak Wafa’nın da götürüldüğünü hayal etmemişti: “Bunu kardeşleriyle iletişim halinde olan bazı eski sınıf arkadaşlarımızdan öğrendim – anlatıyor” Önce inanamadım, doğru olduğunu kabul etmek istemedim.Bir süredir görüşmüyorduk, sosyal ağlarda konuşmamıza rağmen.Kendime birkaç kez biraz zaman geçirmek için bir görüşme teklif edeceğime söz vermiştim. birlikte ve şimdi artık bunu yapamayacağım”. Son günlerde Serena, arkadaşının küçük erkek kardeşiyle birkaç kısa mesaj alışverişinde bulundu: “Şimdilik o ve ailesi kimseyle konuşmak istemiyorlar, acı çekiyorlar – şu sonuca varıyor – Ben de Wafa’dan muzdaripim ama ben Neler yaşadıklarını hayal bile edemiyorum değil mi?”

konular