Türkiye-İtalya ticaret hacminin yıl sonunda 20 milyar doları aşması bekleniyor

Ethereum

New member
İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği tarafınca bu yıl ikincisi düzenlenen İkili Ticari Bağlarda Yatırımcı Mükafatları, gerçekleştirilen merasimle sahiplerini buldu.

Aktiflikte açıklamalarda bulunan İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Lideri Manzini, ülkeler ortası bağlarda, bu yıl ön plana çıkan birtakım şahıslara teşekkür etmek ve onları örnek göstererek, İtalya’dan Türkiye’ye ilgiyi artırmak ve daha fazla yatırımcıya hitap etmek istediklerini anlattı.

bununla birlikte İtalya’ya Türk şirketlerinin ilgisini artırmayı da hedeflediklerini kaydeden Manzini, şu sözleri kullandı:

“Bu bakımdan pek kıymetli bir ödül merasimi. Birfazlaca açıdan olağanüstü bir periyot yaşıyoruz. İkili ticaret açısından rekor bir sene yaşıyoruz. İtalya-Türkiye içindeki toplam ticarette yıl sonunda 20 milyar doları geçeceğiz. Bizim elimizdeki datalar en yüksek seneyi geçirdiğimizi gösteriyor. Bu da fazlaca istikrarlı bir ticareti,İtalya-Türk firmaları içindeki bağlantıların ne kadar iç içe, ne kadar derin olduğunu gösteriyor.”

“Ticaret odaları değerli işler başarıyor”

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani ise aktifliği düzenleyenlere teşekkür ederek, “Ticaret odaları ağı olarak harika çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve İtalya ile Türkiye içindeki bağlantıları artırmak ismine fazlaca kıymetli işler başardıklarını düşünüyorum.” sözünü kullandı.

Gaiani, “Ortak bir çalışma oldu lakin mükafatı sizlerin hak ettiğini düşünüyorum. Kentin ve ülkenin iş erkeklerinın eforları yardımıyla bağlarımız bu kadar kuvvetli. Buradaki aktör sizsiniz. Biz size yalnızca başarınızda kılavuz olabiliyoruz ve umarım ki muvaffakiyetlerinizin devamı da gelecek.” değerlendirmelerinde bulundu.

– Üç firma ödüllendirildi

Aktiflikte, İkili Ticari Bağlantılarda Yatırımcı Mükafatları sahiplerini buldu.

Türk-İtalyan ticari ilgilerine katkılarından dolayı, salgın niçiniyle 2020’de mükafatı teslim edilemeyen Naturel Güç Grubu/Margün Güç Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ ismine İdare Şurası Lideri Yusuf Şenel ödül aldı.

Bu yılın mükafatı ise Gentaş Dekoratif Yüzeyler San. ve Tic. AŞ’ye verildi.

Bu yıl için mükafata layık görülen başka firma ise TOGG’un 2019’da tanıttığı iki SUV prototipi ve İstanbul Havalimanı’nın hava denetim kulesinin tasarımı yapan endüstriyel tasarım firması Pininfarina S.p.A’ya layık görüldü.