Trump’ın eski asistanı Rudolph Giuliani’yi suçluyor: “Capitol Hill’e saldırının olduğu gün bana el yordamıyla saldırdı. Avını avlayan bir kurt gibiyd

Samuag

New member
WASHINGTON – İşbirlikçisi Noelle Dunphy’nin cinsel taciz şikayetinin ardından Rudolph Giuliani, 6 Ocak 2021’de Kongre Binası’na düzenlenen saldırıya ilişkin soruşturmada Donald Trump’ın eski asistanı ve süper tanığı Cassidy Hutchinson tarafından da yırtıcı hayvan olarak tanımlanıyor. Giuliani’yi saldırının olduğu gün kendisine “el yordamı yapmakla” suçladığı ‘Yeter’ adlı kitabında bunu siyah beyaz olarak koydu. Kitapta eski başkanın isyan öncesi yaptığı konuşmanın perde arkasını anlatırken “Avına saldıran bir kurttu” diyor.

Hutchinson, eski New York belediye başkanı ve Trump avukatının elini “blazerimin altına, sonra eteğimin altına” koyduğunu açıkladı. O zamanlar 27 yaşında olan eski asistan, “Soğuk elini uyluğumda hissettim” diye yazıyor ve “Rudy’nin elinden… öfkeyle dolu” çekilip kaçmayı başardığını açıklıyor.

İş adamının son özel kalemi “Mark Meadows’u arıyorum”.

Giuliani’nin sözcüsü Ted Goodman, “Cassidy Hutchinson’a neden şimdi iki buçuk yıl önceki gerçekleri açıkladığını sormalısınız” şeklinde yanıt verdi ve bu açıklamaların “bir planın” parçası olduğunu ima etti.

kitabın yayımlanması için “pazarlama kampanyası”. “Bu, kamu hizmetindeki şanlı kariyeri sayesinde mafyayı dağıtmasına, New York’u temizlemesine ve 11 Eylül’den sonra ülkeyi rahatlatmasına yol açan Belediye Başkanı Rudy Giuliani’ye karşı iğrenç bir yalan.”