Tayini çıkan polis memuru 20 gün evvel Bozkurt’a gelmişti: 5 yaşındaki oğlu sel sularına kapıldı

Samuag

New member
Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde 2 gün evvel yağmur daha sonrasında Ezine Çayı’nın da taşması ile bir arada sel felaketi yaşandı. İlçenin büyük kısmı sular altında kalırken, AFAD, UMKE, JAK, itfaiye, sıhhat, güvenlik güçlerinin ve belediye takımlarının hummalı çalışmaları sürüyor. Sokakların göle döndüğü Bozkurt’ta sel sularına gömülen binalarda mahsur kalanlar da helikopter ve vinç sayesinde kurtarılıyor.

BOZKURT’A 20 GÜNCE GELMİŞTİ

Tayini çıktığı için 20 gün evvel Şanlıurfa’dan Bozkurt ilçesine polis memuru Özgür Bulut’un ailesiyle yaşadığı meskeni de sel sebebiyle su bastı. Sel sırasında meskende bulunan Özgür Bulut’un eşi Ümmü Gülsüm, 3 çocuğu ve annesi de, meskene birden gelen su ile neye uğradıklarını şaşırdı. Su dolu konutun ortasında çocuklarını kurtarmaya çalışan Ümmü Gülsüm Bulut ise 2 çocuğunu sudan çıkarırken, 5 yaşındaki oğlu Kudret Emre Bulut’u çıkaramadı. Suyun ortasında dalan anne, buzdolabının kendisine çarpmasıyla Emre’yi kurtaramadı.

“BUZDOLABININ BANA ÇARPMASIYLA ELİMDEN KAYDI”

Kaybolan Emre Bulut için arama çalışmaları başlatılırken, ailenin ise acı bekleyişi sürüyor. Ayakta durmakta bile zorlanan anne Bulut, “Camlar üzerimize patladı. Ağaçlar, otomobil, eşyalar devrildi. Buzdolabının bana çarpmasıyla yavrum elimden kaydı. Eşyaların altına kaldı. Kurtaramadım onu. Daldım daldım yavrumu kurtaramadım. Dua edin yavrumu bulalım. Meyyit ya da canlı yavrumu istiyorum” dedi.

“BELKİ AĞABEYİNİN KOKUSUNU ALIR”

Torunun kayıp ihbarını alır almaz Adıyaman’dan Kastamonu’ya gelen anneanne Zekiye Ekici ise kucağına aldığı öteki torunu ile kıyıda Emre’den gelecek düzgün bir haberi bekliyor. Kıyıda grupların arama çalışmalarını izleyen gözü yaşlı anneanne, “5 yaşındaki torunum yok. Sel sularına kapıldı. Yaşadıkları binada su 4. kata kadar çıkmış. Odalar su dolmuş, kızım başka torunumu çıkarmış, daha sonra kayınvalidesine vermiş. daha sonra yeniden suya dalmış öbür torunumu çıkarmaya çalışmış lakin buzdolabı üstüne devrilmiş. Bekliyorum, inşallah gelecek. Çıkarın onu. ‘Bulduk’ derler diye bekliyorum. tıpkı vakitte torunumla bekliyorum tahminen ağabeyinin kokusunu alır” tabirlerini kullandı.