Sony’den Çinli oyun geliştiricilerine dev yatırım

RAM

New member
Oyun dünyasının başarılı isimlerinden Sony, COVID-19 niçiniyle günümüzde duraklatılan China Hero oyun geliştirme programını bir daha başlatmayı planlıyor. Yürütülen iki dönemin akabinde bir daha hayata geçirilecek proje, Çinli görüntü oyun geliştiricilerine daha fazla kaynak verilmesini sağlayacak.

Çin’den daha fazla oyun gelecek

Routers tarafınca bildirilenlere nazaran Sony, Microsoft ve başka rakiplerine karşı Çin’de yürütülen China Hero oyun geliştirme programını genişletmeyi planlıyor. Sony’nin Çin oyun yapımı yöneticisi Bao Bo, şirketin her oyun için 1 milyon yuan’dan fazla (yaklaşık 140.080 dolar) yatırım yapacağını ve her büyüklükteki geliştirme grubuna dayanak sunacağını söylemiş oldu. bu biçimdece Çin kanadından gelecek oyun sayısının önümüzdeki devir içerisinde daha da artacağını söyleyebiliriz.

Hatırlamak gerekirse birinci çeşidi 2017, ikincisi ise 2019 yılında düzenlenen China Hero projesi kapsamında şimdiye kadar 17 oyuna dayanak verilmişti. tıpkı vakitte Sony, ikinci dönemin öne çıkan adaylarından aksiyon RPG yapımı Lost Soul Aside ve hayli oyunculu üçüncü şahıs nişancı oyunu Convallia‘ı yakında paylaşmayı planlıyor.