Sony, olaylı davanın akabinde nihayet kendi PS5 kapaklarını yapmaya başlıyor

RAM

New member
Bildiğiniz üzere Sony’nin yeni jenerasyon konsolu PlayStation 5, beyaz rengin önde olduğu bir tasarım ile çıkış yaptı. Lakin haricinde beyaz kapakların çıkabilmesi sebebiyle biroldukça oyuncu Sony’den yeni kapak dizaynlarının geleceğini düşündü. Lakin geride bıraktığımız 1 yılda Sony’den resmi bir atak görmedik. Sony yerine Dbrand‘in dizaynlarını gördük. Lakin Sony, Dbrand’in satış yapması ile birlikte dava açarak Dbrand’in mamüllerini sildirdi.

Sony Kapak Tasarımı İçin Patent Aldı

Dbrand ile Sony’
nin içindeki olaylar bitmemiş ve geçtiğimiz aylarda Dbrand mamüllerini bir daha listelemişti. Anlaşılan o ki Dbrand’in eserleri yasal olarak kaldırması için Sony’nin bir patent alması gerekiyordu. Son yapılan haberler göre de Sony, PS5 kapak dizaynları için patenti aldı. Bu da yakın bir müddetçte Sony’den yeni kapak dizaynları goreceğiz manasına geliyor.

Dbrand’in mamüllerinin de bir çok hoş durduğunu söylemek gerek lakin bu olayın resmi olarak açıklanmasının akabinde büyük bir ihtimalle Dbrand, mamüllerini tekrar kaldırmak zorunda kalacak. Şu an için Sony’nin aldığı patentin bilgileri da tam olarak bilinmiyor.