Sony, akıllı telefonlar için 100 megapiksel bir sensör geliştiriyor

RAM

New member
Akıllı telefonlarda megapiksel yarışı 2010’ların ortasında yavaşlasa da Samsung’un 108 megapiksel sensör geliştirmesi ile tekrar hızlandı. 64 ve 108 megapiksel sensörlü akıllı telefonlar pek yaygınlaşmışken Samsung, geçtiğimiz aylarda 200 megapiksel sensörünü de tanıttı. Akıllı telefonlar için en büyük sensör üreticilerinden olan Sony, megapiksel yarışında hızlanmak için yeni bir sensör geliştiriyor.

Sony, 100MP IMX8 sensörü geliştiriyor

Çinli kaynaklara nazaran Sony, IMX8 serisine yerleştirilecek 100 megapiksellik yeni bir sensör geliştiriyor. Ayrıyeten sensörün, amiral gemi sınıfından fazla orta ve üst-orta düzey akıllı telefonlar için geliştirildiği açıklandı. Sony’nin yeni hazırladığı sensör hakkında daha fazla bilgi bulunmasa da 64MP sensöründen daha geniş olması bekleniyor.


Nokia X21’in özellikleri ayrıntılandı

2 gün evvel eklendiSony’nin yüksek çözünürlüklü bir sensör üretmesi, firmanın satışlarını arttıracaktır. Motorola’nın Edge 30 Ultra akıllı telefonunda 200MP Samsung sensörü kullanımı beklenirken Apple’ın da yakında 48 megapiksel yahut daha üstü bir sensöre geçebileceğinin haberleri geliyor. Görünüşe bakılırsa akıllı telefonlarda megapiksel yarışı gün geçtikçe hızlanacak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Öteki Taşınabilir Teknolojiler Haberleri
  • Sony 100 megapiksel bir sensör geliştiriyor