Son dakika… Kılıçdaroğlu’nun elektrik açıklaması… AK Partili Dağ: CHP başkanı daima bir provokasyon peşinde

Professional

New member
Elektrik faturalarına yönelik düzenlemelere ait AK Parti tarafınca değerli açıklamalar gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, güç fiyatlarının global çapta arttığını, bununla ilgili bakanlık ve EPDK’nın çalışmalar yaptığını ve gerekli görülürse Hazine tarafınca sübvanse edilebileceğini söylemiş oldu.

Dağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nu elektrik faturaları ile ilgili yaptığı açıklamaya dair, “CHP başkanı daima bir provokasyon peşinde” sözlerini kullandı. Dağ, muhalefetin tenkit ve teklif değil yıkıcılık ögesi haline geldiğini de belirtti.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamaları şöyleki:

Biz muhalefeti önemsiyoruz. Ülke için Türkiye için demokrasilerde gerekli olduğunu, yararı olduğunu biliyoruz. Biz de kimi yerlerde muhalefetiz. İzmir Milletvekiliyim ve İzmir’le ilgili kimi konularda muhalefet yapıyorum. Ülkemizde muhalefet tenkit, teklif değil, yıkıcılık ögesi haline gelmiş biçimde. Seyahat olaylarında gördük. Kılıçdaroğlu kaos oluşturması gayreti ortasında. Provokasyon yapıyor. Parti yetkilileri açıklamalarda bulundu. Elektrik fiyatlarına ait çalışmalar yapılacağına dair. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti. İzmir, İstanbul, Antalya, Adana’da otobüs biletlerine de suya da artırım geldi. Büyükşehir belediyelerinde otobüse binerken bilet basmayın mı diyeceğiz?

“ENERJİ FİYATLARI GLOBAL ÇAPTA ARTTI”

Güç fiyatlarındaki artışların global meselelerden kaynaklandığını bilmiyor mu? Global boyutta yaşanacak bir hadise yok diyemeyiz, var. Vatandaşımız bundan en az hasarla yaşaması kanaatinde olduğumuzu söylüyoruz.

Bu mevzuda olabilecek, bakanlık ve EPDK’nın önünde. Bir çalışma yürütülüyor, yürütülecek. Kısa vadede yapılacak olan şey bu. Uzun vadede Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünen, yöneten, yönetmeye talip olanların düşünmesi gereken nokta güçte dışa bağımlığını kaldırmak. Bizim atılımlarımız var daima karşımıza kim çıkıyor? Nükleer tesisi kurma konusunda önümüzde mani olanlar kim? CHP ve zihniyeti mani oldu. RES, HES yaparken mahzur oldu. Karadeniz doğal gazına sevinmediler bile. Güç bağımlılığını azaltmamız lazım.

“YARDIMLAŞMA BU TOPRAKLARIN KÜLTÜRÜ”

Bizim kendi kültürümüzden esinlenerek değerli bir dayanışma kültürümüz var. Yangın, seldeki kampanya… Biz bize yeteriz kampanyası kastettiği. AFAD’ın açmış olduğu hesaplar. Bunlar AFAD üzerinden yardım etmek isteyen vatandaşlarımız ayrıca yardım olduğunda suistimal ediliyor. Bu bizim kendi kültürümüze dönük özellikler, hasretler. Askıda fatura, askıda ekmek, yardım çalışması yapılıyor. Yardımlaşmanın bu toprakların bir kültürü olduğunu uygun biliyoruz. Bu kültürün yıkılmasını istiyorlar.

2021 yılında doğal gaza yüzde 75, elektriğin yüzde 50’ye yakını Hazine tarafınca sübvanse edildi. Bunu hayata geçirme durumu kelam konusu olacaktır.

İhracatımız artıyor, büyümemiz ileri noktalara gidiyor. Ocak-Şubat aylarında stabil kuru, daha sonraki aylarda da stabil dolar kuru. Yaz aylarından itibaren de fiyatlarının düşüşe geçecek olması. Endüstrimizin büyüyen tarafı. Hizmet dalı manasındaki konularda bunların meyvelerini vermeye başlaması, Yazın turizmin gelirlerinin artması. Nisan-Mayıs periyodunda düzelmeler bekliyoruz. daha sonraya yansıması adım adım ortadan kalkacak.

“SEÇİM 2023 HAZİRAN’DA OLACAK”

Bizim hiç bir vakit gündemimizde baskın seçim yok. Kampanya idaresi, kampanyanın çalışması tanıtım ve medyanın kapsamındadır. Seçim 2023 Haziran’ına yöneliktir. Muhalefetin bunu âlâ anlaması lazım. Erken seçimi gündemden çıkarmamız lazım. Bu ülkenin gündeminden erken seçimi çıkarmak lazım. İş adamı buna nazaran yatırım yapar. Bir insan çalışma yapacaksa bunu seçime göre planlamasını yapar. Vakitsiz yapılan seçimler, insanların planlayamadığı seçimler insanların yapacağı yatırımları tesirler. Biz yeni hükümet sistemiyle birlikte açık ve net biçimde seçimlerin vaktinde yapılacağının ortaya konması lazım. Muhalefet 2018 Haziran’ından bu yana her gün erken seçim diyor. bu biçimde bir gündem yok. 2023 Haziran’ına kendilerini hazırlasınlar.

“TMT, KIBRIS’IN KUVAYİ MİLLİYESİDİR”

Türk Direnç Teşkilatı, Kıbrıs’ın Kuvayi Milliyesi’dir. Bu kadar net bir duruma karşı, CHP’nin kanalı olan Halk TV’yi farklı bir kanal olarak görmüyorum. CHP’nin sözcülüğünü yapan bir kişi tarafınca söz edilmiş olması ortada bir kasıt var. Kıbrıs siyaseti rahatsızlık yarattı. Bu da EOKA zihniyetini oluşturuyor. Yalnızca yıkıcılık, yapıcılık değil. Ortaya bir fikir koymak değil. Enerjiyi ortadan kaldıracak bir konudur. Biz madalyonun üreten tarafındayız, taşın altına elini koyan taraftayız ve bu biçimde olmaya devam edeceğiz. Biz yapan tarafta olmaya devam edeceğiz. Bir taraf toprak olmuş, bir taraf ateş olmuş. Toprak ortaya birşeyler koymuş, ateş de yıkıcı olmuş.