Salvatore Bagni: “Kim Min-Jae’yi İngiliz kulüplerine önerdim lakin ilgilenmediler”

DeSouza

New member
İtalya Serie A Ligi takımlarından Napoli’nin efsanesi Salvatore Bagni, Güney Koreli savunma oyuncusu Kim Min-Jae hakkında açıklamalarda bulundu. Bagni, “Kim Min-Jae’yi İngiliz kulüplerine önerdim lakin ilgilenmediler” dedi.

Fanatik’te yer alan habere bakılırsa; İtalya’da Kim Min-Jae fırtınası sürüyor. Fenerbahçe ‘den transfer olduğu Napoli’de şu ana kadar fevkalade bir performans sergileyen Kim Min-Jae, son olarak kazanılan Milan maçında da savunmadaki atılımlarıyla yıldızlaştı. Napoli formasıyla toplam 8 maçta 720 dakika alanda kalan Güney Koreli oyuncu, hamlede da kadrosuna 2 gol ile kıymetli katkı sağladı. Kim Min-Jae’nin başarılı performansı, Avrupa gündeminde de yer tutmaya devam ediyor.

Spalletti’nin lideri

Area Napoli, Kim Min-Jae’nin sergilediği performansla Luciano Spalletti’nin Napoli’sinin önderi haline geldiğini aktardı. Bilhassa son Milan maçında Olivier Giroud’ya sıkıntı anlar yaşattığı belirtilen Güney Koreli savunmacı, şimdiden Kalidou Koulibaly’nin boşluğunu ziyadesiyle doldurmayı başarmış gözüküyor.

Kim Min-Jae’nin başarılı performansı, bilhassa İngiliz devlerinin dikkatini çekmiş durumda. Tottenham’ın elinden kaçırdığı başarılı savunmacı için bir daha devreye girmesi gündemde.

Salvatore Bagni: İngiliz kulüplerine önerdim fakat ilgilenmediler

Napoli ve İtalya Ulusal Kadrosunun eski oyuncularından olan, futbolculuk mesleği daha sonrası Lazio, Napoli ve Bologna’da yönetici olarak da bakılırsav yapan Salvatore Bagni, Kim Min-Jae’yi erken periyotta fark eden isimlerden biri olarak yaşanan süreçlere değindi.

“İngiliz kulüplerinden değil kimseden geri dönüş gelmedi”

Corriere dello Sport’a açıklamalarda bulunan Bagni, “Üç yıl evvel bilgi aldığım, işbirliğim olan bir arkadaşım vardı. Kim Min-Jae’yi İngiltere’ye önermek istedim. Jeonbuk’tan Beijing Gouan’a 5 milyon Euro karşılığında yeni transfer olmuştu. Lakin yalnızca İngiliz kulüplerinden değil kimseden geri dönüş gelmedi. Sonraki yıl ise 24 yaşında yalnızca 3 milyon Euro’ya Fenerbahçe’ye transfer oldu” sözlerini kullandı.

“Kimse potansiyelinin farkına varamamış”

Kim Min-Jae konusunda yaptığı teklifin dikkate alınmamasına ait ise Bagni, “Bu, kimsenin potansiyelini fark edemediği manasına geliyor. Giuntoli’yi tebrik ederim. Kim Min-Jae; kişiliği ve karakteriyle de beni şaşırttı. Hiç yanılgı yapmıyor. Fizikî olarak hayli üst seviye. İtalya’ya geldiğinden beri Spalletti’nin de tesiriyle fazlaca gelişti” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe’dilk evvel Tottenham

Salvatore Bagni, ülkesinden Çin’e transfer olduğu devirde Kim Min-Jae’yi önerdiği kulüplerden karşılık alamadığını belirtmişti. Ancak Çin’deki performansıyla Fenerbahçe’ye transfer olmadan evvel ise Tottenham’ın ilgisini çektiği belirtilmekte.

Area Napoli, Çin’den Fenerbahçe’ye transfer olmadan evvel Tottenham’ın Kim Min-Jae konusunda olumlu görüşlere sahip olduğu lakin kararında bir atak yapılmadığını aktardı. İngiliz takımı harekete geçmezken Vitor Pereira’nın da tesiriyle devreye giren Fenerbahçe, transferi bitirmişti.

İngilizler kusur olarak görüyor

İngiliz basınından Daily Express, Çin’deki süreç bir yana yaz aylarında Kim Min-Jae transferini bitiremeyen Antonio Conte’nin Tottenham’ının bir yanılgı yaptığını belirtiyor.

Kim Min-Jae’nin menajeri Ho Lee de yaz aylarında Tottenham’ın oyuncusuyla ilgilendiğini söz etmişti. Birfazlaca kulüple manzaralı konuşmalar yaptıklarını belirten Lee, Kim’in devamlı oynayacağı ortam ismine Napoli’yi tercih ettiklerini aktarmıştı.

Kim Min-Jae yerine Lenglet

Daily Express, Antonio Conte idaresindeki Tottenham’ın Kim Min-Jae yerine Barcelona’dan Clement Lenglet’yi kiralamaya karar verdiğini belirtti. Şimdilerde ise savunma sınırındaki sakatlık problemlerinin tesiri ve Güney Koreli oyuncunun Napoli’de sergilediği niçiniyle Tottenham’ın birfazlaca kere kaçırdığı Kim Min-Jae transferinden dolayı büyük pişmanlık duyduğu aktarılıyor.