Şahap Kavcıoğlu’nun TBMM’deki sunumuna Durmuş Yılmaz yansısı

Professional

New member
Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komitesi’ndeki sunumunda; “Enflasyonda son periyotta gözlenen yükselişte; besin ve ithalat fiyatlarındaki artışlar ile tedarik süreçlerindeki aksaklıklar üzere arz istikametli ögeler, yönetilen/yönlendirilen fiyatlardaki artışlar ve açılmaya bağlı talep gelişmeleri tesirli olmaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Kadife hanım, sunum üzerine yarım saat konuştum, (https://t.co/eBhk6dGzTw) eleştiri yaptım sorularımı sordum.Günün sonunda Başkan hiç ezberini bozmadı. Faiz sebep enf sonuçtur aksiyomuna cari açık sebep enf sonuçtur aksiyomunu da ilave etti. Nutkum tutuldu kelime bulamadım sustum https://t.co/EIXB4f00SZ

— Durmuş Yılmaz (@DurmusYillmaz) October 12, 2021

“SÖYLEYECEK SÖZ BULAMADIM SUSTUM”

Merkez Bankası Lideri Kavcıoğlu’nun TBMM’de yaptığı sunuma
Merkez Bankası Eski Lideri ve Yeterli Partili Durmuş Yılmaz reaksiyon gösterdi. Yılmaz, sunum hakkında Şahap Kavcıoğlu ile içinde geçen diyaloğu anlattı.

Yılmaz, Twitter’dan yaptığı paylaşımda kendisine sunum karşısında susmakla eleştiren bir Twitter kullancısına karşılık verdi. Yılmaz, Kadife Şahin isimli toplumsal medya kullanıcısının “Sevgili Osman Beyefendi Durmuş Beyefendi, konuşmaz, seyreder, politik davranır…” yorumuna karşılık “Kadife hanım, sunum üzerine yarım saat konuştum, (http://tbmm.gov.tr/images/TBMM_logo.gif…) tenkit yaptım sorularımı sordum. Günün sonunda Lider hiç ezberini bozmadı. Faiz sebep enflasyon sonuçtur aksiyomuna cari açık sebep enflasyon sonuçtur aksiyomunu da ek etti. Nutkum tutuldu söz bulamadım sustum” biçiminde karşılık verdi.