Profesyonel Kaş ve Kirpik Bakımı

Yönetici

Global Mod
Global Mod
Açık renkli kirpikler ve kaşlarda daha belirgin daha renkli olması amacıyla yapılan saçınız ve teninizin rengine göre ayarlanabilen özel olarak hazırlanmış tüylere zarar vermeyen boyalardır.

Kirpiklerin az ve yetersiz olduğu durumlarda, küçük gözlerde, belirgin olmayan göz şekillerinde, makyajın daha şık ve belirgin olmasının istenildiği durumlarda uygulanan bir işlemdir. Doğal kirpik tanelerinin tek tek kirpik aralarına doğal ve renksiz bitkisel yapıştırıcılar yardımı ile kirpik dibine yerleştirilmesi işlemidir. Uygulama süresi 5 dakika olup kullanım süresi minimumda 15 gündür. Düşen kirpikler istenildiği zaman tekrar yenilenebilir. Çok şık ve ucuz bir işlemdir. Bir göze yaklaşık 10 -12 tane kirpik takılmaktadır.

Kirpik Perması
Düz

ve şekilsiz kirpikleri kıvrık ve dolgun tutmak amacı ile yapılan bir işlemdir. Uygulama süresi yarım saattir. İki basamaklı olarak uygulanır. Kirpik uzunluğuna ve sıklığına göre seçilen kirpik bigudileri kirpik dibine yerleştirilir. 15 dakikalık ilk ilaç ve sonrasında 15 dakikalık ikinci sabitleyici ilacı uygulanır. Kullanılan kozmetikler tamamen bitkiseldir. Kesinlikle kimyasal madde içermez.

Kaş ve Kirpik Bakımı
Kaş ve kirpik, yüzün güzellik unsurlarıdır. Kaşlar yüzdeki ifadeyi etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Kaş dizaynı düzgün yapılmadığında yüzdeki ifade eksik kalır. İç dünyamızın aynası olan gözlerimizin tamamlayıcısı, aynı zamanda koruyucusu olan kaş ve kirpikler gözü terden, rüzgâr ve tozdan korur. Kirpiklerimizi korumak, dökülmelerini önlemek için, göz köşelerini ve kirpik diplerini temiz tutmak gerekir. Gözü çıplak el ile silmek kesinlikle yanlıştır; bu sebeple göz kızarır ve daha da önemlisi bazen hastalık meydana gelebilir. Kaş ve kirpiklerimiz için kullanacağımız boya ve sarf malzemelerinin kalitesi de göz sağlığımız için önemli bir unsurdur.

Kaş ve kirpik boyamasında estetik açıdan dikkat edilmesi gereken; kişinin saç ve ten rengine uygun olan rengin seçilmesidir. Ayrıca kullanılacak ürünler Sağlık Bakanlığı onaylı, doğal içerikli boyalar olmalıdır. Güzellik ve bakım hizmeti veren seçkin salonlarda profesyonelce uygulama yapılmaktadır. Bu boyaların kalıcılığı ortalama 1,5 ay kadardır. Kaş Boyama ortalama 25 dakika, kirpik boyama 20 dakika kadar bir zaman almaktadır.