Polisten bayana dayak savı: Tabip az bile benzetmişsiniz dedi

Samuag

New member
İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 20 Aralık 2020’de bir site ortasında dolaşan bayanın, polis tarafınca darp edilmesine ait güvenlik kamerası imgeleri ortaya çıkmıştı.

“DAKİKALARCA DARP ETTİ”

Yaşananlarını anlatan Gökçe Yaşar (32), “Yaşadığım site içerisinde, arkadaşımın konutundan çıktım kendi meskenime giderken benim ardımdan polis girdi siteye ve direkt benim yanıma geldi. Nereye gittiğimi sordu, kaba bir üslupla. Meskenime gittiğimi söylemiş oldum. çabucak sonrasında araçtan indi ve benden kimlik sordu. Alışılmış bu ortada bana küfürler ediyor.

Kimliğimin yanımda olmadığımı ve üzerimde şort olduğunu, meskene gidersek kimliğimi alabileceğimi ve şortumu değiştirip karakola gidebileceğimizi söylemiş oldum. Bana yumruk attı ve ben yere düştüm. Benim göğüs kafesime oturup beni etkisiz hale getirdi. Dakikalarca beni darp etti. aslına bakarsanız belirli bir süre daha sonra şuurum kapandı benim. çabucak sonrasında beni aykırı kelepçe yaparak takım otosuna bindirdi. Takım otosunda da beni gidene kadar darp etti” sözlerini kullandı.

“DOKTOR AZ BİLE BENZETMİŞSİNİZ DEDİ”

Yaşar, “Esenyurt Devlet Hastanesi’ne götürdüler beni. Orada beni hiç muayene bile etmeden darp raporu da vermediler. Yalnızca burnumda çizik olduğu söylendi. Oradaki tabip ‘Ne oldu bunu az benzetmişsin’ diyerek benim üzerime yürüdü. ondan sonrasında beni tekrar karakola götürdüler, sabah 7’de karakoldan çıktım ve Beylikdüzü Devlet Hastanesi’ne gitti ve oradan darp raporu aldım. Bunlar iki şahıslardı. İmgelerde de var aslına bakarsanız, üç tane de güvenlik tepemde yalnızca bekliyorlar. Polis güvenliğin üstü olduğu için güvenlikler bir yansıda bulunamıyor. Şu an bekliyorum ve onun ceza almasını istiyorum” biçiminde konuştu.

“ESENYURT İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ KONUTUMA ÇİÇEK YOLLADI”

olaydan daha sonra kendisi ile yakından ilgilenen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü Recep Tepebaşı’na teşekkür eden Yaşar, “Bu süreçte Recep Tepebaşı, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürü, bana takviyeleri için hayli teşekkür ederim. Konutuma çiçek gönderdiler, aradılar, sordular. Bütün polislere karşı bir reaksiyon değil aslında fakat hakikaten bu biçimde işini düzgün yapmayan, berbata kullanan polisler yüzünden de olağan ki düzgünleri karalamak istemem lakin nitekim bu biçimde polislerin çalışmaması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“EMNİYETİN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI KATİYEN KABUL ETMİYORUM”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün husus ile ilgili yaptığı açıklamayı kabul etmediğini söyleyen Yaşar; “İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamayı okudum. Muhakkak o açıklamayı kabul etmiyorum. Alkol oranı, promil epeyce düşük esasen. Ayrıyeten benim elimde çanta yoktu, ben hiç bir biçimde ona vurmadım. Ayrıyeten sitede dümdüz yürüyorum, bağırmadım, çağırmadım. Ben o suçlamaları kabul etmiyorum” tabirini kullandı.