Playstation 5 için 1440p takviyesi getiren yazılım güncellemesi yayınlandı

RAM

New member
Sony, PlayStation 5 kullanıcılarının en epey istediği özelliklerden biri olan 1440p çözünürlük dayanağını epey yakında getiriyor. PS5 1440p desteği birinci vakit içinderda beta programına dahil olan az sayıda kullanıcı için faal edildi.


PlayStation VR2, Tobii imzalı göz izleme teknolojisiyle geliyor

3 hf. evvel eklendiYeni 1440p görüntü çıkış desteği, PS 5 sahiplerinin uyumlu TV ve monitörlerde bu çözünürlükte oynamalarına imkan sağlayacak. Alışılmış ki oyunların da 1440p’yi desteklemesi gerekiyor. 4K üzere yüksek çözünürlüğe sahip oyunlar çözünürlüğü 1440p’ye düşürmek için süper örnekleme yoluyla gelişmiş kenar yumuşatma özelliğinden faydalanacak.

VRR, 1440p’de desteklenmeyecek

Bugünden itibaren, davet edilen kullanıcılara yeni yazılım güncellemelerini indirecekleri bir e-posta gönderilecek. Kullanıcılar, sistem ayarından ekran ve görüntü seçeneklerine girip “1440p çıkışı test et”i seçerek yeni ekran çözünürlüğünde oynamanın keyfini sürebilecek. Sony, VRR’ın (Değişken Yenileme Hızı) 1440p’de desteklenmeyeceğini belirtti.


Oyun listeleri

En son PS5 beta yazılım güncellemesi, kullanıcıların oyunlarını düzenlemelerini kolaylaştıracak oyun listelerini de içeriyor. Artık ana oyun kütüphanesinden oyun listeleri oluşturulabiliyor; her listeye en çok 100 oyun eklenebiliyor ve toplamda 15 oyun listesi oluşturma hududu var. Listelere diskli, dijital ve bulut oyunlar eklenebiliyor.


Ekran paylaşımı

Sony, ayrıyeten kullanıcıların arkadaşlarıyla ekranlarını paylaşmaları için istek seçeneği ve bir partiye katıldıklarında arkadaşlarının devam eden oyununa ne vakit katılabileceklerini bildiren yeni bildirimler dahil yeni toplumsal özellikleri test ediyor.


Sony, PlayStation 5’e 1440p takviyesi dahil bir dizi özelliği getiren yeni yazılım güncellemesini tüm kullanıcılara ne vakit sunacağını açıklamadı.