PC oyuncuları artık PS5’e bağlanmadan DualSense’i güncelleyebilir

RAM

New member
Konsol tarafında yeni jenerasyon konsolların çıkması ile birlikte yeni bir jenerasyona giriş yaptık. Yeni jenerasyon konsollar ise PC kullanıcıları için yeni denetimciler manasına geliyor. Geçtiğimiz saatlerde de PC oyuncuları için DualSense’i güncelleyebilmek ismine hoş bir haber geldi.

PC Üzerinden Güncellenebilecek

bir evvel DualSense sahibi olan PC kullanıcıları, denetimciyi güncelleyebilmek için PlayStation 5’e muhtaçlık duyuyordu. Lakin son yapılan açıklama ile birlikte PC kullanıcıları artık güncellemeler için PlayStation 5’e gereksinim duymayacak. PC üzerinden kontrolcünüzü güncelleyebileceksiniz. Nasıl güncelleyeceğinizi aşağıda bulabilirsiniz.

Assassin’s Creed Origins, Xbox Game Pass’e geliyor

2 sa. evvel eklendi

PS5 Denetimcisi DualSense’in PC’de Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Donanım yazılımını birinci sefer güncelliyorsanız
uygulamayı Windows PC’nize yüklemeniz gerekir. Donanım yazılımını güncellemeniz gereken bir daha sonraki seferde 3. adımdan başlayın.

1. DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını indirip masaüstünüze yahut öbür bir pozisyona kaydedin. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.
  2. Heyetim evrakını çalıştırın ve akabinde uygulamayı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Yükleme sırasında, DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını kullanmak için gereken ek yazılımı indirme isteği gorebilirsiniz. Bu yazılımı indirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  3. DualSense kablosuz denetim aygıtı için donanım yazılımı güncelleme aracını çalıştırın.
  4. Denetim aygıtınızı Windows PC’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve akabinde güncellemeyi başlatmak için ekrandaki talimatları izleyin. Güncelleme sırasında Windows PC’nizi kapatmayın yahut USB kablosunun irtibatını kesmeyin. Güncelleme tamamlandığında bir bildiri gösterilir. Süreci tamamlamak için [Tamam]’ı seçin.
  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • PC oyuncuları artık PS5’e bağlanmadan DualSense’i güncelleyebilir