Patlayan düdüklü tencere ağır yaraladı

Samuag

New member
Erzurum’da çorba pişirdiği düdüklü tencerenin patlaması kararı 46 yaşındaki Münevver Samancı’nın yüzünde ve bedeninde derin yanıklar oluştu.

Pasinler ilçesinde oturan 3 çocuk annesi Samancı, 9 Eylül Perşembe günü yeni aldığı düdüklü tencerede çocuklarına çorba pişirmek istedi.

Tencereyi ocağa koyduktan bir süre daha sonra meydana gelen patlamada Samancı’nın yüzünün büyük kısmı, gözleri, kolu ve bedeninin çeşitli yerlerinde 2. ve 3. derece yanıklar oluştu.

Yanan bölgelere soğuk suyla müdahale eden Samancı, Pasinler Devlet Hastanesinden sevk edildiği Erzurum Kent Hastanesi Yanık Tedavi Merkezinde tedaviye alındı.

“OLAYIN TESİRİYLE ŞOKA GİRMİŞİM”

Tedavisi süren Münevver Samancı, yeni aldığı tencerede birinci yemeğini pişirirken kapağın fırladığını ve yavaşça biçimde yaralandığını söylemiş oldu.

Birebir tencerenin çorba pişirirken bu sefer patlamasıyla ağır yaralandığını ve tencere kapağının omuzuna çarptığını tabir eden Samancı, “Mercimek çorbası pişiriyordum, yemeğin başındaydım, ansızın patlama oldu. Olayın tesiriyle şoka girmiştim.” dedi.

Samancı, yüzünde ve bedeninde derin yanıkların oluştuğunu ve olayın tesirinden kurtulamadığını lisana getirdi.

“PERİŞAN biçimdeYDİM”

Patlama daha sonrasında psikolojisinin bozulduğunu belirten Samancı, “Günlerdir hastanedeyiz, yanık tedavisi görmek epeyce güç. O an perişan biçimdeydim. Tencere patladıktan daha sonra yere düştüm, lavaboya gidip yüzüme soğuk su döktüm. daha sonra çocuklarım ve eşim gelince hastaneye gittik. Uygun ki soğuk suyla birinci müdahaleyi yapmışım yoksa yanıklarım hayli daha derin olabilirdi” dedi.

Yanık Tedavi Merkezi tabiplerinden Onur Ceylan da bedeninin çeşitli yerlerinde 2. ve 3. derece derin yanıklar oluşan Samancı’yı yakından takip ettiklerini belirterek, hastanın medikal tedavilerinin devam ettiğini lisana getirdi.