Parfüm satışı için girdiği hastanede doktora saldırdı

Samuag

New member
Denizli’de parfüm satışı yapmak için girdiği hastanede tartıştığı doktora saldıran ve kolundan yaralayan kuşkulu, isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

Alınan bilgiye bakılırsa Pamukkale Üniversitesi Hastanesine parfüm satmak için gelen U.K. (35), asistan tabipler Osman Gazi Sağlam (29) ile Begüm Yağmur Bakkalcı’nın (25) odasına girdi.

U.K. ile, odayı terk etmesini isteyen tabipler içinde tartışma yaşandı. Tabiplerden Sağlam’a taarruzda bulunduğu belirtilen kuşkulu, güvenlik gorevlilerince yakalandı.

“Beyaz Kod” verilen hadisede polis takımı, şüpheliyi gözaltına alarak Kınık Polis Karakolu’na götürdü.

Tabir sürecinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu, sulh ceza hakimliğince, isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

REFAKATÇİ KARTIYLA GİRMİŞ

Kuşkulu U.K’nin, sözünde, hastaneye bir hasta yakınına ilişkin refakatçi kartını kullanarak girdiğini ve parfüm satışı için 2. kata çıktığını, parfüm satmasına karşı çıkan tabiplerle tartışma yaşadığını söylemiş olduği öğrenildi.

“SERBEST KALDIĞINI duyar duymaz ŞOK OLDUM”

Sağ kolundan yaralanan hekim Sağlam, AA muhabirine, zanlının hür bırakılmasına itiraz edeceğini söylemiş oldu.

Şüpheliden üç kere dışarı çıkmasını rica ettiğini belirten Sağlam, “Kan şekeri düşen hastam vardı. Parfüm almayacağımı, hastamın durumunun makûs olduğunu bir an evvel yanına gitmem gerektiğini söylemiş oldum. Bizi bırakmadı. Kapıyı üzerimize kilitledi. Güvenliği aramamızı engelledi. Üzerimize yürüdü. Ağza alınmayacak küfürler etti. Açıkça ‘Seni öldüreceğim, seni yaşatmayacağım’ diye tehdit etti. Bana saldırdı. Özgür kaldığını duyar duymaz şok oldum” dedi.

Tabibin annesi Rabia Sağlam ise oğlunun yaşadığı durum karşısında ıstırap duyduğunu söylemiş oldu.

Hekim Sağlam’a kolundaki darp izi için 3 gün iş nazaranmez raporu verildiği öğrenildi.